Як доглядати за кросівками

Як прати кросівки у пральній машині, щоб не зіпсувати

Кросівки – це взуття, призначене для активних спортивних тренувань, забруднення з’являються найчастіше. Черевики брудняться зовні, потовими виділеннями зсередини. Прати кросівки у пральній машині швидко та зручно. Вивчіть інформацію виробника на ярличку взуття: чи дозволено користуватися методом прання.

Прання у пральній машинці

Прати взуття машинкою необхідно:

 1. спортивні черевики складаються із сітчастих матеріалів, забруднення легко проникають углиб. Вологою ганчіркою плями, що в’їлися, видалити не вийде;
 2. баскетбольні кросівки містять багато швів, куди потрапляють бруд та пил;
 3. нога при заняттях спортом потіє, у взутті створюється активне середовище для розвитку бактерій та мікробів;
 4. прання вручну займе від 30 хвилин, машина-автомат значно заощаджує час. Ще краще здати кросівки до хімчистки https://butlerservice.ru/ximchistka-krossovok, де їх професійно оброблять.

Підготовка взуття до прання

 1. Протріть виріб вологою ганчіркою або помийте в мильній рідині. Ретельно видаліть бруд та сміття під проточною водою, використовуйте для цього стару зубну щітку. Якщо до підошви приклеїлася жувальна гумка, помістіть кеди в морозильну камеру на півгодини. Після забруднення легко очистити механічним способом – скобленням гострим предметом.
 2. Якщо взуття брудне, попередньо замочіть його в мильному розчині. Для білих кросівок застосовуйте кисневі або оптичні відбілювачі. Замочувати черевики з використанням розчинів, що містять хлор, не можна, з’являться розлучення.
 3. Дістаньте шнурки, устілки, металеві елементи, які заважатимуть пранню.
 4. Помістіть пару в сітку для взуття, цей запобіжний запобігає пошкодженню кросівок і барабану пральної машини. Для цих цілей продаються мішки з твердими ребрами, що запобігає деформації. Якщо такого аксесуару немає, скористайтеся старою наволочкою. Є ще один спосіб: покладіть у пральну старі непотрібні дрібні речі разом із кедами.

Як прати кросівки у пральній машині, щоб не зіпсувати

Вибір режиму та засоби для прання

 • якщо машина-автомат містить режим прання кросівок «Спортивне взуття», запускайте його;
 • в іншому випадку вибирайте режим «Ділікатне прання». Температуру води відрегулюйте на рівень 40 С, відключіть віджимання і сушіння;
 • додайте у відсік для миючих засобів порошку або гелю. Краще використати другий варіант, після порошку можливі розлучення. Не використовуйте кондиціонери та ополіскувачі.

За раз прайте максимум дві пари кросівок, інакше можна пошкодити елементи машини-автомата. Не запускайте прання пізно ввечері, прилад у режимі «Спортивне взуття» видає гучний звук та й сам процес потрібно контролювати.

Сушіння кросівок

Дайте черевикам видалити зайву вологу. Для цього поставте пару стікатися підошвою вгору.
Оптимальний спосіб – сушити кеди у природних умовах на відкритому повітрі;
Якщо доводиться проводити сушіння в приміщенні, то для запобігання деформації зміни розміру черевики заповнюють білим папером або тканиною (міняти в міру необхідності). Небажано користуватися для цього газетами, друкарська фарба забруднює взуття.
Не ставте кросівки на батареї та інші джерела тепла, інакше вироби швидко вийдуть із ладу.
На кеди згубно діють ультрафіолетові промені (руйнується матеріал, змінюється колір), не сушіть на яскравому сонці.
Скористайтеся електросушаркою для взуття як колодки. Температура нагрівання не повинна перевищувати 60 C. Повністю кросівки висохнуть за добу.
Допускається сушити кеди машинкою з використанням спеціального пристрою, що розташовується на присосках до дверцят. Час сушіння не повинен перевищувати години.
Для антибактеріальної обробки поверхонь після сушіння скористайтесь ультрафіолетовою лампою.