Як вибрати об’єктив для мобільного телефону?

З появою інтернету в життя людей міцно увійшли соціальні мережі, блогінг, різноманітні відеоконференції, відеопрезентації та майстер-класи.

Звичайно, не кожна людина стає професійним блогером. Але практично кожен з нас хоче радувати себе та своїх близьких фотографіями та відео гарної якості. При цьому не кожна людина може дозволити собі придбати системну або дзеркальну камеру, а ось смартфон зараз практично у кожного. На жаль, можливості наявного смартфона не завжди дозволяють зняти необхідний кадр у бажаній якості.

Але сучасні технології не стоять на місці й гаджети постійно вдосконалюються, а виробники пропонують тим, хто бажає все більше аксесуарів для ведення високоякісної фото та відеозйомки. Йдеться, звичайно ж, насамперед про об’єктиви, адже досконалість – це та категорія, яка змінюється до нескінченності. Встановивши на телефон необхідний об’єктив, можна отримати знімки найвищої якості.

Набір об’єктивів для телефону

Набір об’єктивів для телефону – це оптимальний варіант, який дозволить отримати якісні фото та досягти потрібних ефектів при мікро- та макрозйомці. Кількість об’єктивів в наборі варіюється (від 2 до 5), тому легко вибрати оптимальний набір, крім того, існують компактні пристрої, в яких кілька об’єктивів зібрані в одному корпусі, що полегшує їх експлуатацію, але такі пристрої вимагають дбайливого ставлення. Якщо говорити про сумісність, то варто відзначити, що більшість об’єктивів відрізняються універсальністю і підходять практично для всіх гаджетів, хоча випускаються і спеціальні об’єктиви для телефонів певної моделі.

Види мобільних об’єктивів

Об’єктиви для мобільних телефонів бувають наступних видів:

  1. Макрооб’єктив – призначений для фотографування предметів (або їх складових частин) великим планом. На таких фото буде видно деталізацію предмета або текстуру матеріалу. Знімки комах, квітів, монет чи прикрас покажуть найдрібніші нюанси та деталі предмета на фото.
  2. Ширококутний об’єктив – призначений для зйомки великих об’єктів, пейзажних та панорамних фото. Зазвичай широкоугольный объектив для телефона має кут огляду 110-140, що дозволяє охопити при зйомці широкий простір. Різновидом такого об’єктива є так зване «риб’яче око» (фішай) з кутом захоплення від 180°, яке стане незамінним для тих, хто знімає огляди музеїв, виставок або інтер’єр приміщень.
  3. Телеоб’єктив – призначений для ведення зйомки з багаторазовим збільшенням при наближенні об’єктів. Прекрасно підійде для зйомок портретів, але з розмитим фоном або зйомок з машини. Порадіють такому об’єктиву і любителі стрітстайл-зйомок.

Кріплення об’єктива

Існує кілька видів кріплення мобільної оптики:

  1. Прищіпка або кліпса – швидкий та нескладний метод кріплення оптики за допомогою спеціального затиску, який підходить для будь-якої моделі смартфона.
  2. Магнітне кріплення – дуже надійний варіант кріплення за допомогою спеціального магнітного кільця, яке утримує об’єктив. Варто зазначити, що після приклеювання кільця до телефону воно не знімається, що відбивається на зовнішньому вигляді телефону.
  3. Кріплення на штативі — забезпечить надійну фіксацію оптики завдяки рамці, яка встановлюється на штатив.