Що таке патч-панель і для чого вона потрібна

Щоб організувати телекомунікаційну шафу, може знадобитися велика кількість різного обладнання. Часто фахівці забувають про те, що важливо проводити менеджмент кабелів усередині такого обладнання, щоб з ними було легше працювати.

Адже навіть якщо говорити про невеликі рекові стійки, дроти в них можуть просто сплутатися, від чого зробити якісь маніпуляції з комунікаційним обладнанням буде не так просто. Добре, що проблему може вирішити проста патч панель, придбати яку можна на сайті https://www.ksrin.com/patch-paneli. Сьогодні ми розповімо, що це взагалі таке і як може використовуватися обладнання.

Що це

Патч панелі – це пасивна конструкція, що складається лише з металу. По суті, це каркас, який має багато отворів для введення проводів, а також отримання доступу до начинки комунікаційної шафи. Його основне завдання полягає в тому, щоб провести менеджмент усіх дротів.

Тобто, каркас встановлюється перед шафою, після чого через нього кидаються всі дроти. Завдяки обмеженням дроти не зможуть сплутатися один з одним. А значить, що їх у будь-який момент можна буде витягнути та перевстановити, підключити більше комунікаційного обладнання тощо.

Як можна зрозуміти, функція патч панелей досить проста. Звичайно, залежно від розміру шафи, встановлювати цей каркас потрібно буде по-різному. Але суть завжди залишається однією, використання обмежується виключно метою усунення проблем із менеджментом проводів.

Коли це потрібно

Багато читачів вже намалювали картинку, що патч панелі – це річ, яка потрібна лише за наявності великого з’єднання комунікаційної мережі. Але насправді навіть найдрібніші шафи з невеликою кількістю входів можуть сплутатися і призвести до проблем. Тільки уявіть, у момент, коли потрібно прибрати або додати новий провід, кілька інших сплелися один з одним. При цьому не особливо зрозуміло, як їх розплутати в умовах обмеженого простору та крихкості навколишньої електроніки. Щоб не потрапляти у такі ситуації, завжди варто використовувати патч панелі.

Що таке патч-панель і для чого вона потрібна

Патч-панель – комутаційне обладнання, необхідне об’єднання ділянок структурованої мережі. Може мати від восьми до дев’яноста шести портів. На лицьовій стороні має сполучні роз’єми, а з тильної – контакти для монтажу кабелю. Якщо необхідно організувати мережу в невеликій компанії, то ідеально підійде панель 24 порту, але потрібно передбачити ймовірність розширення.

Конструкція

На головній панелі розміщуються пронумеровані порти. Ці роз’єми з’єднані з контактами на тильній стороні, до яких здійснюється підключення кабелю. На кожному з портів проставлені кольорові мітки, що відповідають жилам крученої пари. Розведення на патч панель проводиться шляхом вдавлювання дроту між контактами, але потрібно зняти з кабелю ізоляцію.

Класифікація

Панелі прийнято розділяти за:

  1. конструкції: моноблок, набірна;
  2. кількості портів: від 4 до 96;
  3. наявності екранування;
  4. способу кріплення: настінні або для монтажу у стійку;
  5. компактності.

Переваги

Одним із плюсів є можливість швидкої заміни окремих ділянок мережі. Немає потреби перекладати кабель, тому що достатньо підвести його до панелі та підключити у вільний порт. Цей спосіб підключення дроту надійний, а також спрощує монтаж, масштабованість та зміну конфігурації мережі. Також до переваг слід віднести інтуїтивно зрозумілу схему підключення кабелю.

Зараз, коли телефонію та обчислювальну мережу вже можна вважати одним цілим, патч-панелі використовують замість плінтів, так як до них досить зручно підключаються офісні міні-АТС, без яких жодна більш-менш розвинена компанія вже не може обійтися.