Як продавати на Амазон

Якщо ви продаєте або плануєте почати продавати свої товари жителям ЄС через Amazon і використовуєте для цього їх склад Fulfillment by Amazon (FBA), то потрібно враховувати наступні моменти.

NB! У цій статті йдеться про торгівлю від імені естонської юридичної особи.

Що таке FBA?

Fulfillment by Amazon (FBA) — це сервіс Amazon, який дозволяє компаніям передавати виконання замовлень Amazon на аутсорсинг. Компанії відправляють товари до центрів виконання Amazon, і коли клієнт здійснює покупку, Amazon збирає, пакує та відправляє замовлення. Amazon може також забезпечити обслуговування клієнтів та обробляти повернення для цих замовлень. Дізнатись більше про доставку можна на сайті https://dniprollc.com/dostavka-s-amazon/.

Що продавцю на Amazon потрібно зробити з VAT?

Для виконання всіх вимог законодавства ЄС з оподаткування VAT вам необхідно зробити наступні дії:

  • Вашій естонській компанії потрібно отримати номер VAT. Інструкція як це зробити тут. Про те, що таке VAT, можна прочитати в онлайн-виданнях.
  • Вам потрібно отримати номер спеціального порядку оподаткування OSS в Естонії. Що таке OSS можна прочитати в джерелах онлайн.

Вам знадобиться VAT-номери в країнах ЄС, в яких знаходяться склади Amazon, звідки буде відправлятися товар. Оскільки Amazon сам приймає рішення, на які склади приймає ваш товар і перенаправляє його між своїми складами та країнами, то, швидше за все, вам потрібно буде отримати VAT-номер не в одній країні ЄС, а відразу в кількох, де Amazon має склади. Для отримання VAT-номерів для вашої естонської компанії в інших країнах ЄС та подання податкових декларацій у цих країнах ви можете скористатися або безпосередньо послугами Amazon або провайдером послуги (hellotax, taxdoo, simlyvat та інші подібні сервіси). Якщо ви торгуєте тільки на Amazon, на наш погляд, краще купувати ці послуги безпосередньо у Amazon.

Чому мені потрібні VAT-номери в інших країнах ЄС?

Якщо ви займаєтеся віддаленою торгівлею, до якої належить і торгівля на Amazon, і ваш товар знаходиться в одній країні ЄС і ви продаєте цей товар покупцеві з цієї країни, то у вас виникає обов’язок отримання VAT-номера в цій країні та подання там податкових декларацій з VAT.

Чи можна уникнути реєстрації VAT в інших країнах?

Уникнути цього можна тільки, якщо ваш продаж за рік по країнах ЄС менше 10 000 євро. Про всяк випадок звернемо вашу увагу, що за перевищенням цього порога вам потрібно уважно стежити самим. Бухгалтери, як правило, такої аналітики не надають.

Яка інформація потрібна бухгалтеру від продавця на Amazon?

Для того, щоб вести коректний бухгалтерський та податковий облік вашої компанії, бухгалтеру необхідні щомісячно наступні звіти:

  1. Date Range Report (обидва види звіту: Summary та Transaction та по кожному акаунту Amazon). Інформацію, як отримати цей звіт знайти можна в Інтернеті.
  2. Amazon VAT Transactions Report (у форматі .csv). Інформація, як отримати цей звіт знаходиться тут.
  3. Всі інвойси за місяць з розділу Tax Document Library (у форматі .pdf). Інформацію, як отримати цей звіт знайти можна в Інтернеті.

Всі ці звіти та інвойси потрібно щомісяця завантажувати до Nola Accounting.