CRM-система – що це, та які має переваги

Про що мова? CRM-система – це програма, яка дозволяє збирати, зберігати та обробляти необхідну бізнесу інформацію. З її допомогою покращується робота з клієнтами, а керівники одержують наочні звіти про стан справ у компанії.

Як обрати? На ринку досить багато варіантів CRM-систем, які можуть задовольнити потреби як великої фірми, так і бізнесу. Тому необхідно проаналізувати свої процеси, визначити мінімально необхідний функціонал та визначитися з бюджетом.

Поняття та переваги CRM-системи

CRM-система означає Customer Relationship Management — управління відносинами з клієнтом. Вона є складним програмним комплексом, який дозволяє вибудовувати контроль взаємодії між клієнтом і компанією, а також налагодити організаційні процеси всередині компанії між її керівником та підлеглими на всіх рівнях.

І до цього дня малі підприємства широко використовують ведення обліків у таблиці Excel або на папері. Навряд чи ці варіанти можуть вважатися актуальними у вік цифрових технологій та розвитку систем штучного інтелекту. Для великих компаній однозначно потрібні досконалі та ефективні програмні рішення. Такими стали CRM-системи, які дозволяють зрозуміти якість бізнес-процесів у B2B та B2C сегментах на новий рівень.

MoiTuristy – це проста CRM-система для невеликих турагентств. Облік дзвінків і туристів, нагадування, е-мейл та смс-маркетинг, аналіз джерел продажу та облік робочого часу. Детальніше про ефективну crm для турфирмы — за посиланням.

Програмні комплекси CRM мають цілу низку переваг.

  1. Автоматизація документообігу, облік ведеться усередині системи.
  2. Виняток із бізнес-процесів непотрібної паперової тяганини, що дозволяє звільнити час для вирішення інших завдань.
  3. Автоматизація виконання цілої низки завдань дозволяє мінімізувати негативний вплив людського фактора.
  4. Підвищення ефективності контролю для підприємства.

Завдання, які вирішує CRM-система

Насамперед, вони дозволяють упорядкувати історію взаємодії між компанією та клієнтом з моменту першого контакту між ними.

У CRM-систему заносяться такі дані клієнта.

  • Прізвище, ім’я, по батькові, інформація для зв’язку, вік, місце роботи та інші.
  • Тип клієнта (новий, що раніше звертався, VIP, важливий тощо).
  • Зустрічі з клієнтом, переговори з ним у хронологічній послідовності, майбутні та виконувані дії.
  • Інформація про угоди, укладені за участю даного клієнта, або про відмову від угоди з аналізом його причин.

Наступне завдання – це автоматизований облік контрагентів. CRM-система дозволяє виключити плутанину в записах. При зверненні контрагента до компанії на нього автоматично заводиться картка, у якій відбиваються його активності.

Через зручну систему пошуку можна за кілька секунд знайти всю необхідну інформацію. В результаті вдається уникнути дублювання тих самих дій. Можна не турбуватися, що комусь із клієнтів менеджер забуде зателефонувати у встановлений час або запропонує товар, який клієнт вже придбав раніше.

Коли клієнт дзвонить до компанії, оператор відразу бачить усі відомості про нього, занесені до CRM-системи. При неповноті даних, система може запропонувати заповнити відсутню інформацію. Також можлива інтеграція CRM-систем із сторонніми сервісами, які можуть заповнювати картку автоматично.