Кнопка тривоги для охоронної сигналізації

Кнопка тривожної сигналізації — це важливий компонент охоронної системи, що дозволяє моментально повідомити про тривогу у разі надзвичайної ситуації. Вона монтується стаціонарно або постачається у вигляді окремого брелока. Її можна використовувати на тих об’єктах, де необхідна охорона та швидке реагування, якщо виникає НП. Найчастіше це банки, магазини, приватні будинки чи держорганізації.

КТС підключаються до систем охоронних компаній, які виїжджають на об’єкт після їхнього натискання. Якщо йдеться про об’єкти підвищеної таємності, на виклик може прибути навіть воєнна позавідомча охорона. Ресторани, магазини та інші заклади, як правило, охороняють приватні охоронні підприємства.

Як працює КТС та сигналізація

Головне завдання КТС — підтримувати безперебійний зв’язок об’єкта, що охороняється, і ЧОП (групи швидкого реагування). Якщо кнопка з будь-якої причини була натиснута, сигнал надсилається диспетчеру охоронного підприємства. Останній направляє його ГБР, принагідно вказавши місце розташування об’єкта. Група повинна в максимально короткий термін з’явитися на об’єкт, де сталася НП, щоб усунути його наслідки. Співробітникам дозволено користуватися службовою зброєю та засобами самозахисту.

В даний момент кнопка тривожної сигналізації — це найдоступніший і найдешевший спосіб захистити своє майно. До того ж, її ефективність немає рівних проти іншими типами охорони. Тому КТЗ і є найпоширенішими. Переваги такого захисту є:

  1. Низька вартість та висока швидкість монтажу.
  2. Можливість непомітно для порушників повідомити про тривогу.
  3. ГБР з’являється дома несподівано для зловмисників.
  4. Низька ціна обслуговування.
  5. Легко подати сигнал про порушення.

Основні типи моделей

Існує два типи конструкцій тривожної кнопки – мобільна тревожная кнопка та стаціонарна. Другий тип є пристроями для ручного або ножного натискання. Крім того, з ними можуть взаємодіяти інші датчики оповіщення.

Стаціонарні

Щоб розмістити стаціонарну кнопку тривоги, підбирається найменше місце для сторонніх осіб. Одночасно воно має бути максимально відкрито для персоналу. Якщо виникає небезпека, у співробітників має бути можливість у короткий термін і непомітно повідомити пульт про подію.

Бездротові

Дані моделі передачі сигналу використовують радіочастоти. Вони є непомітними брелоками або можуть бути налаштовані через мобільний телефон. Мобільні пристрої поділяються на радіоканальні та працюють через GSM-покриття.

Для КМС GSM використовуються частоти мобільних операторів. Їх просто налаштувати, вони мають велику область покриття, і, якщо потрібно, можна посилити їх сигнал. Однак вони мають суттєву нестачу — не можуть працювати, коли в мережі виникають збої. Також їх сигнал нескладно заглушити, якщо під рукою є спеціальний пристрій.

Для радіоканальних варіантів передбачено свої частоти. Вони працюватимуть незалежно від мобільного покриття, а заглушити їхній сигнал дуже важко. До недоліків таких моделей відносять те, що потрібно зареєструвати КТС у центрі радіочастот, сигнал неможливо посилити рівня доступного для GSM-моделей. Також прийом знижується, якщо система встановлена у щільно забудованих районах.

Окремою категорією мобільних кнопок є рішення, що працюють у зоні безпроводового покриття Wi-Fi. Устаткування буде працювати надійно, якщо правильно встановити точки доступу, маршрутизатори та інші пристрої підтримки мережі. Звичайно, вони повинні мати обов’язково доступ до глобальної мережі. Переваги є швидке з’єднання, немає перешкод і вони досить надійні.