На що звернути увагу під час вибору дверних замків

Основним критерієм вибору дверного замка є його здатність захистити квартиру, або зламостійкість. Від того, наскільки довго замок опиратиметься зловмисникам, залежить безпека вашого майна, тому вибирати його треба з максимальною уважністю та знанням нюансів. Спробуємо розібратися, що треба враховувати, купуючи дверні замки.

Які замки вважаються найнадійнішими

На жаль, замків, які не можна зламати, не існує. Тому, оцінюючи їхню надійність, інтернет-магазин «740» радить враховувати час, що в середньому витрачається на злом, і шум, який зловмисник при цьому створює. У квартирах установлюють переважно врізні дверні замки: вони надійніші, ніж навісні, та мають привабливіший вигляд, якщо порівняти з накладними.

Надійність врізного замка залежить від типу секрету, найпоширеніші з яких:

  • Циліндрові. Є найпопулярнішими. Якщо ви загубили ключ, достатньо купити нові дверні циліндри та замінити внутрішній механізм. Для кращого захисту підбирайте тип маски (або секрет) із перфорованим ключем і лазерним заточенням. На відмикання такого замка грабіжникам знадобиться близько трьох хвилин.
  • Сувальдні. Вважаються надійнішими, ніж замки, у яких використовуються дверні циліндри. Якісні моделі з помилковими пазами й захисною накладкою можуть опиратися крадію до 30 хвилин із досить великим шумом.
  • Комбіновані. Поєднують кілька систем (двоциліндрові, двосувальдні та сувальдно-циліндрічні), які можуть блокувати одна одну. Вони мають найдовший час відмикання — від однієї до трьох годин.

Додаткові нюанси вибору замків

Якщо ви вирішили повністю замінити дверний замок, то обов’язково треба враховувати його параметри, адже нова модель може не підійти до ваших дверей. Важливо також звернути увагу на якість збирання:

  • замок має бути досить важким, відсутній люфт під час роботи рухомих механізмів;
  • ключ не повинен дуже легко входити в маску чи бовтатися під час повороту, проте й «закусувань» також не має бути;
  • матеріал секрету повинен бути сталевим або виготовленим із твердих сплавів.

Сподіваємося, наші поради допоможуть вам вибрати якісний дверний замок. Але не забувайте, що жоден замок преміум-класу не завадить грабіжнику, якщо конструкція самих дверей примітивна: у такому разі його можна легко зламати.