Купівля товарів у Китаї: як це правильно

Багато хто з тих, хто починає бізнес, впевнено вважають, що придбання товарів у Китаї без посередника дешевше. Насправді ситуація часто не розвивається на користь покупця, і намагаючись заощадити клієнта, клієнт несе великі втрати, а іноді повністю втрачає гроші.

Розглянемо поетапно, які труднощі виникають із незалежними оптовими покупками в Китаї.

Шукайте постачальника з агентом і без

Пошук постачальника з агентом, наприклад https://www.giraf.net.ua/, є найважливішою частиною ланцюга закупівель. Більшість не розуміють, чому довіряти пошуку іншим людям, коли ви можете знайти що-небудь на Alibaba. Одна з головних помилок лежить тут — на Alibaba, більшість постачальників складається з компаній, які надають іноземних виробників для зовнішніх торгових послуг. Самі виробники не мають перекладачів, логістів, брокерів тощо у своєму персоналі, але займаються лише виробництвом товарів.

Китайці, як і іноземні компанії, що працюють тут, ніколи не використовують цей сайт для пошуку постачальника для закупівель, оскільки китайською мовою є достатньо інших сайтів з більш цікавими пропозиціями з фабрик, орієнтованих на внутрішній ринок.

Виявляється, намагаючись самостійно знайти постачальника без допомоги агента, покупці знаходять того самого посередника, який, ховаючись за маскою виробника, дуже добре знає, що це його шанс продати чужі товари зі своєю вигодою.

Яка користь перекладача

Після вибору товару покупці починають вивчати умови постачальника, обговорювати деталі виробництва чи покупки. Все це робиться англійською мовою, що не є рідною для обох сторін. У таких умовах кількість помилок у виробництві значно збільшується.

Вам потрібно торгуватися

Тут — торги — найцікавіше починається тут. Багато хто чув, що в Азії це звично торгувати і щонайменше 50/100/300%.

Але є один момент — цей велосипед актуальний лише для туристичних ринків. Почавши торгівлю з виробниками, потрібно зрозуміти, що якість придбаних товарів безпосередньо залежить від ціни. І той факт, що ви отримали знижку, вплине на виробництво.

Перевірка виробника — гарантія доставки

Перевірка постачальника — цей товар зазвичай не помічається при організації покупок. Але саме на цьому етапі ви можете дізнатися багато про майбутнього партнера. Наприклад, той факт, що виробництво знаходиться в житловому будинку, і 5 людей працюють на цій імпровізованій фабриці, і сам бізнес зареєстрований пару місяців тому. Знайти цю інформацію без знання китайської неможливо.

Помилки в придбанні товарів

Купівля товарів у Китаї не обмежується договором. Багато хто вважає, що договір вирішує всі питання, і що, підписавши звичайний стандартний договір, ви можете безпечно передати плату за товари китайцям. Цінність договірних відносин у КНР надзвичайно низька, особливо якщо вони стосуються іноземців, які навіть у випадку неприємної ситуації навряд чи вирішать подати позов до Китаю (якою мовою буде суд, ви ймовірно, зрозуміти). У разі будь-яких проблем китайці просто скажуть «це виявилося, як виявилося, ви ніколи не знаєте, що написано в контракті», і вам доведеться лише взяти урок з такої ситуації і змиритися з невдачею.

Контроль якості товарів

Тестування якості не повинно обмежуватися оглядами або фотографіями виробника.

Багато хто, хто працює з Китаєм, знають, що китайці дуже неуважно ставляться до перевірки якості, не розглядають невеликий брак як привід для проблеми, а на фотографії вони навмисно не захоплюють місця, де є дефекти.

Кілька років тому, відвідуючи одну фабрику для виробництва надувних ангарів, ми були свідками того, що під час тестування товару використовували кран, який, звичайно, не потрапив у кадр, але ідеально підтримував структуру. Що може статися далі — клієнт, отримавши чудові фотографії, може дати згоду на відвантаження, не підозрюючи, що такий ангар не може витримати свою вагу без крана. На щастя, вдалось врятувати його від непотрібних вражень такого неприємного здивування.