Що таке острівна витяжка

Ваша кухня — це місце, де ви творите шедеври, які роблять ваше життя смачнішим. Однак під час цього творчого процесу може виникнути багато парів, запахів і диму, які потрібно видалити з приміщення. Острівна витяжка стає вашою надійною помічницею. Варто розглянути, для чого призначена ця техніка, які особливості та переваги вона має, а також де її можна встановити.

Isola%20Cilindro%2090%20(1200)%20GL.jpg

Для чого потрібна система

Це спеціальний пристрій для кухні, призначений для видалення парів, запахів та диму, що виникають під час приготування їжі. На практиці існує декілька витяжних систем, але острівна витяжка відрізняється тим, що вона розташована над столом, подалі від стіни та зазвичай має потужний вентилятор і систему фільтрації повітря.

Завдання, які виконує система:

  1. Ефективно видаляє запахи, що виникають під час готування, дозволяє вашому помешканню завжди залишатися свіжим.
  2. Очищає повітря від шкідливих частинок, які можуть впливати на ваше здоров’я та комфорт. Адже під готування їжі у повітря виділяється не лише пар, але й різні речовини. Деякі з них можуть бути шкідливими для організму.
  3. Зменшує кількість диму та парів, що допомагає створити комфортніші умови для готування та відпочинку.

Загалом обладнання необхідне для фільтрації повітря, що розташоване всередині приміщення, як і будь-яка інша витяжна вентиляція.

Особливості острівної витяжки

Конструкція техніки має декілька особливостей, що робить її унікальною. Зокрема:

  • велика потужність вентилятора дозволяє витягувати пари та дим навіть із великих кухонь;
  • острівні витяжки доступні в різних стильних дизайнах, що додають їм елегантності та сучасності;
  • багато моделей оснащені LED-підсвічуванням, яке полегшує приготування їжі та надає приміщенню приємного зовнішнього вигляду.

Завдяки цим особливостям таку систему часто встановлюють на різних кухнях. Не тільки у квартирах і будинках, але й у закладах масового харчування: кафе, ресторанах, їдальнях.

Переваги використання

До них зазвичай належать такі:

  1. Збереження чистоти. Вентиляція допомагає підтримувати приміщення чистим та захищає меблі та поверхні від надмірної вологості, бруду, жиру.
  2. Безпека. Видалення диму та парів зменшує ризик виникнення пожежі та полегшує дихання під час готування.

Вартість обладнання залежить від функціональності. Але дорогі моделі цілком компенсують витрачені на них кошти завдяки своїм можливостям та ефективній роботі.

Де можна встановити

Острівну витяжку можна монтувати в приміщеннях із відкритим плануванням, де стіл є центральним елементом. Частіше за все це просторі кухні, де в повітря виділяється багато пари та запахів через часте готування їжі.