Розвиток «інтернету речей» провокує попит на фахівців з IT-безпеки

Розвиток «інтернету речей» провокує попит на фахівців з IT-безпеки
Розвиток ринку електронних пристроїв для «інтернету речей» надало китайської компанії Qihoo 360, що спеціалізується в області інтернет-безпеки, широкі комерційні можливості.

Електронних приладів, пов’язаних з інтернетом, стає все більше, а поширення «інтернету речей» пов’язане з уразливими особливостями в комп’ютерних системах. Така ситуація, за словами співробітника Qihoo 360 Лінь Вея, який очолює дослідницьку лабораторію компанії, і обумовлює попит на фахівців в області комп’ютерної безпеки в Піднебесній.

Лідери інтернет-бізнесу, такі як Tencent і Alibaba, а також і компанії, які займаються іншою діяльністю, не шкодують грошей на оплату праці талановитих фахівців. Найчастіше ряди Qihoo поповнюють хакери. Ци Сяндун, співзасновник і президент Qihoo 360, вважає хакерське співтовариство відповідним ресурсом для пошуку потрібних співробітників, які б дозволили компанії розробляти ефективні сервіси і рішення в цифрову епоху.

У Китаї спостерігається високий попит на сервіси Qihoo 360. У 2014 році ця компанія оголосила про створення так званого «захисного щита» для користувачів операційної системи Microsoft Windows XP, яка все ще встановлена ​​на 200 мільйонах комп’ютерів в Китаї, хоча Microsoft і припинила підтримку цього програмного забезпечення. У роботі цього сервісу беруть участь експерти з безпеки Qihoo 360, які вже отримали 59 листів від компанії Microsoft з підтвердженням того, що ними були виявлені вразливості в програмному забезпеченні IT-гіганта. А в минулому місяці китайські хакери, один з них — співробітник Qihoo 360, виявили вразливості в електромобілях американського виробника Tesla. Як пише видання, яке базується в Гуанчжоу 21st Century Business Review, причина того, що Tesla стала мішенню зловмисників пов’язана з популярністю фірми.

Ци Сяндун каже, що за спостереженнями експертів компанії, за останнє десятиліття рівень загроз значно виріс: спершу, в основному, відбувалися крадіжки персональних даних, зараз же все частіше трапляються викрадення корпоративних секретів. Організації несуть фінансові втрати. А в епоху поширення «інтернету речей» використання електронних пристроїв може бути навіть пов’язане із загрозою для життя.

Разом з тим, електронних приладів, пов’язаних з інтернетом, стає все більше, а розвиток «інтернету речей» пов’язаний з появою надзвичайно небезпечних вразливостей в комп’ютерних системах. Передбачається, що комерційні організації і надалі будуть витрачати на безпеку значні кошти, що, в свою чергу, вигідно компаніям, що займаються питаннями комп’ютерної безпеки.