Що роблять ПОП, коли до них надходить тривожний сигнал?

Що роблять ПОП, коли до них надходить тривожний сигнал?
У ПАР активісти громадської організації eBlockwatch за допомогою Facebook задали жителям країни питання: яку реакцію вони очікують від команд охоронців, коли ті отримують повідомлення про натискання тривожної кнопки?

Андре Сніман, засновник цієї організації, яка намагається боротися зі злочинністю, запропонував три варіанти відповіді:

1. Охоронці не увійдуть у приміщення, з якого надійшов виклик, щоб уникнути можливого захоплення заручників.
2. Будуть чекати приїзду поліції.
3. Чи дозволять злочинцям піти щоб уникнути перестрілки, а потім вже будуть надавати допомогу клієнтам.

Керівник eBlockwatch поцікавився і щодо того, кому люди більше довіряють — іноземним чи місцевим ПОП?

Цей пост привернув увагу користувачів: відгуки деяких з них про роботу охоронних фірм виявилися позитивними, інші ж обрушилися з різкою критикою на адресу охоронного підприємства, з яким доводилося співпрацювати, і багато ділилися порадами щодо охорони та безпеки.

Меттью МакКеейб пише, що «90% охорони залежить від самих клієнтів»: «Погоджуся, що в більшості випадків охоронні компанії створюють помилкове враження ніби то їхні клієнти надійно захищені. Багато в чому тому, що зараз в ПАР все намагаються заробити побільше грошей і не ставитися до клієнта по-людськи».

Користувачі назвали в числі кращих ті охоронні компанії, чиї співробітники, отримавши виклик, заходять у приміщення, не чекаючи підкріплення. «Я хочу, щоб вони допомогли мені відбитися від грабіжників», — пише Джоггі Прінслу. — Яка користь від охоронної компанії, співробітники якої знаходяться зовні? »
Андре Олофсе, зазначає, що деякі компанії не хочуть допомагати людям, які опинилися в біді, якщо вони не їхні клієнти. Хенс Енслін розповідає про свій досвід роботи з великими міжнародними ПОП. За його словами, їх цікавлять тільки гроші і діють вони як команди, які зайняті лише пошуком фактів скоєних злочинів. «У деяких випадках людям самим доводиться« убезпечити »територію для приїзду охоронної команди».

«Заходити в будинок, розмахуючи зброєю — не кращий підхід», — коментують деякі громадяни. Ієн Лоубсер в числі пріоритетів для кожної компанії називає безпеку клієнта, а демонстрація зброї, на його думку, може спровокувати перестрілку. У подібних ситуаціях необхідно або дозволити підозрюваним піти з дому клієнта, і «потім вже намагатися їх ліквідувати, або взяти в кільце на певній території і чекати підкріплення».

МакКейб, минулого менеджер групи швидкого реагування, вважає, що найкраща порада — заручитися підтримкою достатньої кількості охоронців і дочекатися приїзду співробітників поліцейського підрозділу по боротьбі з грабежами. Не всі охоронці підготовлені і знають, що необхідно робити в ситуаціях, коли злочинці беруть людей у ​​заручники.

Безпека клієнтів — основна мета

Автори південноафриканського видання The Star підтримали ініціативу активістів eBlockwatch і, в свою чергу, вирішили переадресувати те ж питання — що роблять охоронці, коли клієнт натискають кнопку тривоги? — Керуючим шести ЧОП: Chubb Security, Top Security, Fidelity, ADT, SSG і Cap Security.
Три з них — Top Security, Specialised Services Group (SSG) і ADT — відповіли журналістам. За словами Кеннета Карра з Top Security, пріоритетом для нього є захист життя клієнта. «Ми інструктуємо офіцерів охорони і радить їм викликати підкріплення, якщо це необхідно. Це може бути поліція, колеги або навіть співробітники конкуруючої фірми».

Клайв Хамфрі, керуючий ADT Central Region, каже, що на практиці високий рівень помилкових тривог не дозволяє в усіх без винятку випадках підтримувати зв’язок з командами охоронців і вести переговори зі злочинцями щодо звільнення заручників. «Всі випадки різні. Оператори з моніторингового центру проводять оцінку ситуації і потім, залежно від складності, вже вживають відповідних заходів», — пояснює Хамфрі.

Процедура реагування на виклик

Така процедура описується таким чином:

1. Диспетчери інструктують групу швидкого реагування — для автоматизованих диспетчерських системи більш пріоритетні сигнали тривожних кнопок, ніж систем сигналізації.
2. Потім слід спроба додзвонитися клієнту.
3. У разі якщо інцидент залагодити не виходить, про це повідомляється додатковій групі охоронців і поліції.
4. Якщо з клієнтом вдається зв’язатися по телефону, група первинного реагування інспектує територію будинку і, якщо має місце ситуація із заручниками, підрозділ повідомляє про це моніторинговий центр і поліцію.

Група реагування №1 не втручатиметься або вести переговори щодо звільнення заручників, але зобов’язана забезпечувати безпеку території до прибуття поліції.

Хамфрі каже, що найчастіше зловмисники намагаються втекти з місць злочинів, коли спрацьовує сирена сигналізації. Однак у випадку, коли надходить сигнал безшумної сигналізації, ADT використовує дві групи швидкого реагування.

У ситуації, коли підозрювані перебувають на території клієнта, співробітники охорони можуть до них наблизитися або ж провести огляд будівлі тільки після того, як будуть задіяні всі доступні ресурси.

Герт Олівер з SSG вважає, що на питання, про яке йде мова, немає однозначної відповіді, тому що всякий раз доводиться стикатися з різними ситуаціями. Він пояснює, що його компанія намагається не допускати перестрілок, в яких можуть постраждати домовласники та їхні діти. «Офіцерам охорони слід за всяку ціну захищати життя людей», — Олівер підкреслює, що охоронці також повинні бути відповідним чином підготовлені та екіпіровані.
Немає часу для натискання тривожної кнопки

Френ Сворт щорічно оплачує послуги охоронної компанії. Однак і ця обставина не завадила злочинцям пограбувати її будинок у Йоганнесбурзі, тому що у неї не було можливості натиснути кнопку паніки.

«Чотири людини, вибивши двері, увірвалися до мене в будинок, після чого вдарили мене зброєю по голові», — згадує мешканка південноафриканського міста. Вони зв’язали її дітей, прислугу і садівника. Сворт вважає, що ці люди пройшли військову або ж поліцейську підготовку, так як вони все робили дуже холоднокровно. «Закривши ворота, вони зашторені вікна, — згадує мешканка ПАР. — Чи не натиснула Чи я тривожну кнопку — це перше, про що вони мене запитали. Але на це у мене шансу не було».

Забравши ювелірні вироби, гроші, сумку і сонцезахисні окуляри, зловмисники зв’язали жінку. На все пішло близько 18 хвилин. Сворт згадує, що охоронець по приїзді на місце злочину, запитав лише, в яку суму оцінюється викрадене майно. «Читаючи коментарі на сторінці eBlockwatch в Facebook, тепер я розумію, що навіть якщо б і натиснула тривожну кнопку, охоронці все одно б не ввійшли, а чекали б зовні», — до такого невтішного висновку приходить постраждала від дій грабіжників.