Параметри і характеристики камер відеоспостереження

Параметри і характеристики камер відеоспостереження
Вибрати камеру відеоспостереження для системи безпеки підприємства чи іншого об’єкта — не така легка задача, як може здатися з першого погляду. Перш, ніж купити відеокамери, які задовольняли бипотребностям, покупець просто зобов’язаний озброїтися хоча б поверхневими знаннями в цій області. Адже специфікації і технічні особливості того чи іншого охоронного обладнання повинні працювати в симбіозі з усією системою охорони. Звичайно, основна частина замовників покладається на поінформованість інсталяторів охоронних систем, завдання яких встановити відеоспостереження. І в цьому вони праві. Краще професіоналів роботу ніхто не зробить. Але основні дані все ж необхідно знати. Найважливішим елементом, основою для будь-якої системи відеоспостереження є камера, відданих інформацію про ситуацію на контрольованому об’єкті, що охороняється. Тому і до її вибору слід підходити з особливою підготовкою і знаннями. Благо, на сьогоднішній день ринок відеоспостереження дозволяє підібрати необхідну камеру в залежності від завдань, висунутих вимог (або функціонального навантаження) і доступного бюджету.

До основних параметрів і характеристик, за якими камери поділяються на класи, відносяться:

спосіб передачі відеосигналу;

передача кольору (чорно-білі, кольорові і цифрові);

тип матриці (в разі цифрового варіанту);

тип корпусу і місце розташування (в приміщенні або зовні).

Передача відеосигналу з камер відеоспостереження Аналоговий варіант передачі відеосигналу передбачає підключення до системи, використовуючи роз’єм BNC, або шляхом передачі по кручений парі і оптоволокну, що дозволяє передавати зображення на великі відстані без застосування підсилювачів. Цифрові камери відеоспостереження складаються з блоку обробки сигналу, браузера. Вони дозволяють оцифровувати відеосигнал (в M-JPEG, MPEG-4 і т.д.). Такі камери формують прекрасне якісне зображення, яке передається цифровим сигналом по дротових мереж через порт Ethernet (LAN) або бездротових мереж (WAN). Технологія WAN застосовується в місцях, де неможливо прокласти кабель. Однак, такий вид відеокамер поки ще дуже нестійкий до перешкод, а якість передачі сигналу не завжди якісне. Єдине місце, де можлива хороша робота таких камер — відкритий простір. Завдяки підвищеної чіткості і досить високій швидкості передачі даних, цифрові камери використовуються на особливо важливих об’єктах і ділянках системи відеоспостереження, однак, їх вартість все ще досить висока. Крім того, вони застосовується в системах безпеки територіально-розподілених об’єктів. Завдяки підвищеному інтересу і активним розробкам щодо вдосконалення кольорових цифрових камер відеоспостереження в них збільшується кількість всіляких налаштувань і загальна функціональність.

Матриці використовуються в відеокамерах охоронного спостереження На сьогоднішній день камери відеоспостереження використовують такі типи матриць: ПЗС (CCD), КМОП (CMOS), PIXIM, і з тепловізорами. Від типу матриці залежить чутливість, діапазон, дозвіл, сигнал / шум камери і ін. Важливі параметри. CCD-матриця (прилад із зарядним зв’язком) є найбільш поширеним і популярним чутливим елементом для камер. Така матриця складається з двовимірного масиву фотоелементів, накаплівающіхх електричний заряд пропорційно падаючому на них світлі. CMOS-матриця являє собою одну інтегральну схему, на якій встановлені формувачі імпульсів, логічні схеми, обробка і т.д. (Наприклад, в CCD-камери все елементи окремими), завдяки чому CMOS-камери більш компактні. Камери з такими матрицями краще вибирати з останніх поколінь, тому що раніше виникали проблеми з підвищеним рівнем шуму та низької чутливості, які вже усунені більшістю фірм-виробників. PIXIM-матриця (модифікації можуть носити назву WDR, SIMD і т.д) є різновидом CMOS матриць з використанням роздільного експонування пікселів. Головна її перевага — широкий динамічний діапазон, що дозволяє формувати гарне збалансоване зображення з високою деталізацією. В основі роботи матриці лежить система високоточної мультідіскретізаціі. Технологія тепловізор дає можливість проводити відеоспостереження в інфрачервоному (тепловому) діапазоні. Перевагою технології тепловізора є можливість бачити об’єкти в повній темряві навіть при поганій погоді.

Вибрати відеокамеру: кольорова або чорно-біла

Чорно-білі камери відеоспостереження досі займають великий обсяг ринку і становлять базу системи відеоспостереження завдяки невисокій ціні і підвищеної чутливості. Кольорові камери, як правило, використовуються в тих випадках, потрібно проводити запис інформації, в установах, в яких не проводиться спостереження в умовах поганої видимості. Варто сказати, що за своєю чутливості в умовах поганої освітленості кольорові камери вже наближаються до чутливості чорно-білих при ряді інших переваг. Слід зазначити існування «розумної» камери Easy Day / Night, здатної збільшувати чутливість при зміні погоди або часу доби, переходячи від кольорового зображення до чорно-білому. Така можливість з’явилася завдяки реалізації в камері відеоспостереження фіксованого ІК-фільтра. Подібного типу дії існує т.зв. двухсенсорная камера спостереження, в якій днем використовується кольорова матриця, а в ночі — чорно-біла (завдяки відсутності музичного фільтра не дає додаткових светопотері). Такі камери мають перевагу перед камерами з системою Easy Day / Night в більш високої чутливості в нічний час доби. У двухсенсорной камері реалізований високоточний механізм, який здійснює перемикання CCD матриць.

Корпус для камери відеоспостереження Камери, які не мають корпусу, застосовуються в системах прихованого відеоспостереження. Їх конструкція дозволяє вмонтувати камеру в будь-який предмет інтер’єру. Мініатюрні камери, поставляються в корпусі і можуть бути встановлені на кронштейни. Також існують системи відеоспостереження, побудовані на основі купольних камер, оснащених швидкісним поворотним механізмом, що дозволяє камерам з високою точністю обертатися горизонтально і вертикально. Така особливість дозволяє збільшувати площу контрольованого приміщення. Вільне обертання в двох площинах дає можливість встановлювати камеру, як на стіні, так і на стелі. Однак, навіть при великій швидкості обертання камера не в змозі контролювати всю територію. Зображення всього простору дозволяють отримувати панорамні камери, реалізовані на об’єктиві «риб’яче око», зображення з яких обробляється і надається оператору в звичному для нього вигляді так, як би це відбувалося в разі використання чотирьох незалежних купольних камер. Панорамні камери більш надії, тому що не мають рухомих частин. Зрозуміло, в залежності від умов роботи і технічних вимог, камери відеоспостереження можуть бути вмонтовані в спеціальні корпусу, кожухи. Це найбільш актуально для зовнішнього відеоспостереження, коли потрібно мінімізувати вплив на пристрій факторів навколишнього середовища. Існують так само антивандальні захисні корпусу для відеокамер, які перешкоджають злочинним посяганням на дороге устаткування. Так само, змонтований з кожухом електропривод може допомогти міняти напрямок камери, що дозволяє збільшити площу контрольованої території. Слід зауважити, що корпус для відеокамери так само може використовуватися як муляж відеокамери, що часом може бути стримуючим фактором для потенційного порушника. На завершення хочеться сказати, що перед тим, як переходити до вибору та купівлі камер слід детально розглянути завдання, покладені на камери в рамках системи відеоспостереження, а також чітко відповісти на ряд інших питань:

Яка площа контрольованого об’єкта?

Де буде розташовуватися місце установки камери (всередині або зовні приміщення) і які умови видимості (освітленість перепони, забрудненість і т.д.)?

Де і на якій відстані буде розташовуватися пункт контролю?

Який передбачається тип установки камери (прихована або відкрита) і можливість руху і необхідність в захопленні певного кута?

Чи потрібна можливість зменшення / збільшення зображення?

Чи є необхідність в одночасному отриманні і обробці зображень з декількох камер відеоспостереження або можливий послідовний перегляд?

Кількість годин, протягом яких повинна проводитися запис, якщо це необхідно, і як довго слід зберігати архіви записів?

І зрозуміло основна порада не нехтуйте порадами компаній, які допомагають вам встановити систему відеоспостереження.