iPhone перетворюється на «смертьфон»: всередині гаджета може ховатися вибуховий механізм

iPhone перетворюється на «смертьфон»: всередині гаджета може ховатися вибуховий механізм
Фахівці Управління транспортної безпеки США (TSA), судячи з усього, вирішили впритул зайнятися електронними пристроями, особливо мобільними телефонами. І, у зв’язку з новими правилами перевезення електроніки, виникає питання: як протистояти загрозі, яку, як з’ясовується, може нести в собі така знайома, здавалося б, технологія.

Розряджений мобільник — сигнал загрози для охорони аеропорту

Без пояснення причин Міністерство внутрішньої безпеки та TSA повідомили, що під час перевірки в аеропортах співробітники охорони в разі необхідності можуть попросити пасажирів включити телефон. Якщо пристрій виявиться вирядженим, на борт літака з ним піднятися не дозволять, а власника телефону можуть ще й піддати додатковій перевірці. Представники американських спецвідомств побоюються, що під корпусом електронного девайса може ховатися вибуховий механізм. Уряд США також стверджує, що такі заходи не пов’язані з появою яких-небудь нових розвідданих. CBS News, з посиланням на заяви експертів, повідомляє, що вся справа в тому, яким чином електронний пристрій висвічується на екрані сканера-рентгена в аеропорту.

Друзі сайту: на сторінці http://transcity.com.ua/menus/view/reklama-v-poezdah-elektrichkah ви можете замовити рекламу в поїздах та електричках за доступними цінами!

Якщо просвітити рентгеном звичайний телефон, можна побачити щільний блок — батарею — плюс електронні панелі з проводами. Терористи теоретично можуть вийняти батарею, замінивши її невеликим бруском пластикової вибухівки, — за розміром і формою аналогічним батареї. Ще десять років тому експерти, турбуючись про те, що терористи можуть виготовляти такий різновид бомби, переконали TSA зобов’язати пасажирів під час перевірок включати свої смартфони або лептопи, доводячи тим самим наявність батареї. В ході подальших досліджень виявилося, що щільність вибухового матеріалу відрізняється від щільності телефонних батарей — це помітно на знімку рентгенівського апарату. Тепер же експерти припускають, що витончені вибухотехніки терористичних організацій могли знайти спосіб перехитрити доглядачі та операторів сканерів. Аналітик компанії McAfee Гері Девіс каже, що терористи можуть створити вибухівку з матеріалу, за своїми характеристиками схожого з батареєю.

Таким чином, відзначають експерти, система перевірки шляхом включення гаджета аж ніяк не бездоганна. Адже терорист може використовувати невелику батарею, а у вільний простір телефону помістити вибухівку. При цьому девайс все ще буде включатися. Але, на щастя, аналітики вважають такий сценарій малоймовірним.

Мобільний телефон як детонатор

Існують і інші способи застосування мобільного пристрою як однієї зі складових бомби. В історії мали місце випадки, коли телефон прикріплювався до бомбі, надходив вхідний дзвінок, і девайс виконував функцію детонатора. Такі механізми використовувалися в Іраку, Афганістані та Пакистані.
Чи може смартфон або інший апарат виконувати функцію детонатора ще одного пристрою в тому випадку, якщо у зловмисників вийде пронести його на борт комерційного лайнера, наприклад, в багажі. Скоріш за все ні. За словами експерта з McAfee, «в смартфонах присутній чотири способи комунікації: власне, стільниковий зв’язок, Wi-Fi, Bluetooth і текстові повідомлення». Існують технічні обмеження, що не дозволяють використовувати будь-яку з цих можливостей. Девіс вказує на той факт, що стільниковий зв’язок на борту літака непостійна навіть при польоті на низькій висоті; літак повинен знаходитися в радіусі дії станції мобільного зв’язку, металевий корпус лайнера — ще одна перешкода для прийому сигналу. На крейсерській висоті відправити текстові або голосові повідомлення не вийде зовсім. Говорячи про альтернативні способи передачі сигналу, Лін підкреслює, що виготовити Wi-Fi-бомбу буде досить складно, так само і вибуховий механізм, керований через Bluetooth.

Інші можливі загрози

Гері Девіс вважає, що єдине, про що не слід турбуватися, — це теоретична можливість управління за допомогою стільникового зв’язку бортовими приладами в кабіні пілота. «За допомогою мобільного пристрою не вийде управляти апаратурою літака, так як вона працює в зовсім іншому частотному діапазоні», — пояснює експерт.

Чи може інфікований вірусом смартфон використовуватися в терористичних цілях? На думку експертів, така ймовірність існує, хоча вони попереджають, що «смартфони можуть зламувати в цілях шахрайства або стеження за власником гаджета». «Хакери встановлюють на смартфонах шкідливі коди, і навіть у відключеному стані інфікований апарат може передавати та отримувати інформацію, потайки відстежувати дії користувача, записувати розмови, коли він думає, що відключив телефон». Навіть якщо від’єднати батарею, це не завжди допоможе зробити телефон недоступним для хакерів. «Єдиний спосіб повністю виключити сторонні підключення до пристрою — це добре загорнути девайс в алюмінієву фольгу».

Необхідність балансу

Спираючись на досвід і знання про існуючі загрози, аналітики сходяться в тому, що безпека — це не точна наука, оскільки залишає достатньо простору для всіляких здогадок і припущень. До того ж у всьому цьому присутній неабияка частка суб’єктивізму. Доводиться постійно шукати баланс між безпекою та зручністю. А пасажирам міжнародних рейсів поки залишається одне — приходити в аеропорт раніше, оскільки нові правила, очевидно, призведуть до скупчення довгих черг у пунктів перевірки. І не забудьте попередньо зарядити свій девайс.