Ручки на планці: особливості та тонкощі установки

Ручки на планці: особливості та тонкощі установки
Підбору відповідних дверних ручок для вхідних і міжкімнатних дверей необхідно приділяти особливу увагу: будь-яка людина контактує з даним різновидом дверної фурнітури абсолютно кожен день, тому ручки повинні бути якісними і зносостійкими, а також поєднуватися з інтер’єром приміщення і всією конструкцією. Незважаючи на свій невеликий розмір, ручки для дверей роблять можливим легке відкривання і закривання полотна — без них користуватися конструкцією не вийде.

На сайті svitzamkiv.ua є безліч різновидів дверних ручок для міжкімнатних і вхідних дверей. Фахівці виділяють кілька основних моделей:

— стаціонарні дверні ручки — простий і звичайний варіант, який здійснюється у вигляді скоби і часто використовується на дверях в різні підсобні приміщення;
— фальові ручки (натискні пристрої) — такі вироби можуть бути обладнані засувкою, вплив на яку здійснюється за допомогою натискання на довгасту ручку;
— поворотні ручки — вельми популярний варіант, який заслужив визнання багатьох покупців. Вироби подібного типу обладнуються засувкою, управління їй відбувається за допомогою повороту круглої ручки.

Фальові дверні ручки найбільш популярні і часто саме вони встановлюються в житлових приміщеннях на вхідні та міжкімнатні полотна. Така дверна фурнітура відрізняється прекрасним співвідношенням ціни і якості, має невисоку вартість і довгий термін експлуатації, а також стильно виглядає. Перед покупкою фальової ручки необхідно вибрати, яка саме різновид натискних виробів вам підходить: ручка на планці або ручка на роздільному підставі (ручка на розетці)?

Ручки на планці можуть монтуватися на будь-який полотно двері. Планка може бути прямокутної або овальної форми. Також, планка може мати спеціальні отвори, призначені для запірного механізму або засувки (в тому випадку, якщо ручка встановлюється на вхідні двері або двері в санвузол).

При виборі дверної ручки на планці необхідно враховувати міжосьова відстань: відрізок, який розташовується між замковою щілиною і місцем установки нажимного вироби. У спеціалізованих магазинах дверної фурнітури доступна величезна кількість фальових ручок з різним міжосьовим відстанню, тому необхідно точно знати потрібні вам параметри.

Фальові ручки на планці частіше встановлюються на міжкімнатні двері і встановити їх може навіть новачок, що не володіє великим досвідом в сфері будівельних робіт. В комплекті разом з фурнітурою обов’язково додається шаблон з встановлення і необхідні кріпильні деталі. Для того, щоб легко закріпити натискні ручку на планці на полотно двері, потрібно приготувати наступні інструменти: олівець і лінійку, викрутку і квадратний ключ. Установка фурнітури складається з наступних дій:

— розмітка полотна двері (відзначається висота установки ручки);
— свердління отвори для установки вироби;
— закріплення пристрою (засувки) всередині отриманого отвору;
— монтаж планки, яка прикріплюється до полотна дверей;
— установка двох ручок на планку за допомогою кріпильної фурнітури.

Правильно встановлена ​​натискна ручка на планці зможе працювати без заїдань і буде міцно триматися на полотні дверей. Якщо фурнітура закріплена неякісно, ​​краще викликати майстра для проведення робіт.

Фурнітура виготовляється з латуні або стали і випускається в різних колірних відтінках (золото, бронза, латунь, хром, нікель). Багато пристроїв покриваються гальванічним складом або обробляються полімерним покриттям, що збільшує термін експлуатації фурнітури і покращує її зовнішній вигляд.