Аргентинські охоронні компанії розвивають картографічні технології

Аргентинські охоронні компанії розвивають картографічні технології
Доглядаючи за будинком сусіда, який попросив про такий послугу, людям в минулому доводилося часто висовуватися з вікон своїх помешкань, але сьогоднішнє життя в Аргентині все-таки більш комп’ютеризована — всілякі технології в сфері охорони дозволяють захистити будинок, поки господар у від’їзді. Карти злочинів — одна з таких технологій — все частіше застосовується домовласниками, приватними охоронними компаніями і поліцейськими департаментами.

Карти злочинів стали в Аргентині популярним трендом

«За допомогою картографічних технологій відстежується статистика злочинів, певні тенденції і явища, — пояснює Ніколас Лабомбарда, співзасновник Imágenes Geográficas, компанії, яка встановлює різні системи захисту — від електронних зборів до камер відеоспостереження. — Стосовно ж до службам безпеки ці технології можуть допомогти в розподілі ресурсів».

Друзі сайту: буває так, що із вашою сантехнікою сталася якась поломка, тоді тут ви можете викликати професійного сантехніка, який приїде та полагодить поломку будь-якої складності!

В інтерв’ю виданню Buenos Aires Herald Лабомбарда розповів, що його компанія працює на оборонних і охоронних ринках і широко застосовує у своїй роботі сервіс мережі DigitalGlobe (DigitalGlobe надає знімки, зроблені за допомогою ШСЗ). «В Аргентині ми співпрацюємо з приватними охоронними компаніями, поліцейськими управліннями та неурядовими організаціями, — пояснює представник Imágenes Geográficas, відзначаючи, що багато клієнтів компанії стикаються із загальними проблемами, такими як споживання і контрабанда наркотиків. — ФБР, наприклад, застосовує кримінальне картографію для маркування так званих гарячих точок з тим, щоб встановити рівень злочинів, пов’язаних з наркотиками».

Технології для складання карт злочинів стали в Аргентині популярним трендом, вважає Фабіан куей з Аргентинського центру безпеки (Argentine Security Centre).

У звіті ООН за 2013 Аргентина займала перше місце за кількістю крадіжок на душу населення: на 100 тисяч осіб припадало 973 пограбування, більше навіть ніж у Мексиці та Бразилії, — 688 і 573, відповідно. «Питання про безпеку займає людей, після того, як вони стикаються з наслідками поганої роботи правоохоронців, — зазначав куей під час нещодавнього курсу підготовки, що проводилося інструкторами Imágenes Geográfica в Буенос-Айресі. — Карти злочинів цікаві для приватного сектора. Вони дають можливість визначити райони, від відвідування яких краще утриматися».

Об’єкти і суб’єкти

Але не всі в захваті від можливостей картографічних технологій. Деякі, як, наприклад, Андреас Перес Есківель, один з учасників програми з дослідження мереж відеоспостереження в Латинській Америці, вважають їх відверто небезпечними. «Використання технологій перебуває у віданні держави, — підкреслює Есківель, — В фокусі ж громадської полеміки виявилося питання про те, чи слід розглядати громадянина як об’єкт, за яким потрібно встановити спостереження, або ж як суб’єкт, здатний особисто вирішувати, які заходи захисту йому необхідні». За словами Есківель, громадськість повинна пильно стежити за тим, чи не порушують технології принципи недоторканності приватного існування.

Нещодавно активісти в Аргентині через суд зобов’язали місцеві власті публікувати інформацію про місцезнаходження камер спостереження. «Вони позиціонують системи відеоспостереження, як чарівний засіб, — говорить Есківель, посилаючись на випадки, коли відеозапису передавалися інформагентствам, і таким чином оприлюднювалася персональні відомості про громадян. — У деяких випадках це робиться для того, щоб виправдати витрати на технології відеоспостереження».

Лабомбарда же стверджує, що супутникові зображення його компанії не ставлять під загрозу принципи приватного життя, так як здатність знімків недостатньо висока.