Охоронці в Ємені працюють понаднормово за низьку зарплату

Охоронці в Ємені працюють понаднормово за низьку зарплату
Згідно з підписаним у 2011 році контрактом з охоронним підприємством Al-Wafa, робоча зміна 23-річного Яхія (повідомляється тільки ім’я), офіцера охорони нафтової компанії, триває 8 годин (з можливістю оплачуваною понаднормової роботи). Однак, за словами охоронця, роботодавець не дотримується умов, описаних у контракті: його регулярно просять попрацювати понад обумовлений часу, але доплати за додаткову роботу не виплачуються. Часом робоча зміна триває по 16 годин. «Доводиться затримуватися довше всякий раз, коли попросять керівництво, в іншому випадку мене звільнять. Багато людей з вулиць готові зайняти моє місце», — нарікає сек’юріті.

Яхія отримує на руки 40 тисяч єменських ріалів (200 доларів), за вирахуванням 50 доларів на страхове забезпечення та інші витрати. За словами охоронця, він звертався в міністерство зайнятості, але відповіді не отримав.

Ібрагім Аль-Квахатанні, 30-річний співробітник, що працює одночасно в двох компаніях — в ПОП Al-Alamia і супермаркеті Shumaila Hari Supermarket: «У Shumaila Hari є свій власний охоронний департамент. Я працюю там у другу зміну, щоб трохи підвищити свій дохід, так як Al-Alamia платить мені недостатньо і віднімає, до того ж, з моєї зарплати 10% на охорону здоров’я і страховку, що передбачено контрактом. Тим не менш, страхове забезпечення не гарантується, оскільки поскаржитися нікому».

Абду Аль-Хакимі (Abdu Al-Hakeemi), заступник міністра з соціальних та трудових питань, в інтерв’ю Yemen Times сказав, що працюють в Ємені ПОП афілійовані з впливовими службами безпеки. Він звинувачує керівників спецслужб в тому, що вони перешкоджають міністерству соціального забезпечення здійснювати спостереження за діяльністю ПОП. «Відповідно до закону, мінімальна зарплата службовця приватного сектора повинна бути такою ж, як і у працівників громадського сектора. Але стежити за дотриманням цього положення закону ми не маємо можливості, оскільки компанії нам не підконтрольні», — роз’яснює ситуацію Аль-Хакимі.

«Не можна заперечувати, що ми отримуємо набагато більше грошей від клієнтів, ніж платимо охоронному персоналу, — пояснює Марван Аль-Карими (Marwan Al-Karimi), представник охоронної компанії Al-Wafa. — Але ж ми і витрачаємо досить багато на уніформу, підготовку та страховки». Аль-Карими підтвердив, що охоронцям платять 250 доларів на місяць, а через два роки роботи сума зарплати збільшується до 350 доларів.

Ахмед Гураб (Ahmed Ghurab), єменський журналіст, автор великого розслідування, присвяченого приватним охоронним компаніям в Ємені, каже, що компанії отримують в межах 1000-1500 доларів за роботу одного охоронця. ПОП співпрацюють з великими бізнес-організаціями, школами, університетами та ресторанами — надають цим установам охоронців і моніторингове обладнання, включаючи системи відеоспостереження.

Мохаммед Аль-Амуді (Mohammed Al-Amoodi), економічний аналітик дослідницького центру в Університеті міста Сана, зазначає, що перші приватні охоронні компанії в цій південно-азіатській країні почали з’являтися в 90-х роках. На той час налічувалося лише два ПОП, а до 2011 року їх чисельність сягала 20. І кожна з цих компанії, як пояснює Аль-Амуді, наймає, щонайменше, дві тисячі молодих людей, які шукають роботу.