Системи відеонагляду

Системи відеонагляду
Яку і як правильно вибрати систему відеоспостереження, достоїнства і недоліки.
Для чого потрібно відеоспостереження?

В даний час сучасні системи безпеки неможливо уявити без системи відеоспостереження.

Відеоспостереження — це те, на чому сьогодні не можна і не прийнято економити. Сьогодні складно знайти об’єкт, де не було б потрібно відеоспостереження. Саме система відеоспостереження дозволяє вчасно виявити, попередити або запобігти правопорушення. Системи відеоспостереження встановлюються в банках і супермаркетах, на складах і будмайданчиках, на автостоянках, в житлових будинках і заміських будинках, на автомобілях і будівельних машинах.

За допомогою інформації записаної з камер зовнішнього або внутрішнього спостереження розкриваються крадіжки, знаходяться викрадені машини, вирішуються багато спірних виробничі питання і навіть дисциплінує персонал. Саме система відеоспостереження дозволяє зафіксувати події, які в суді, можуть розглядатися як доказ скоєних протиправних дій. Система відеоспостереження — неупереджений свідок, який не змінить свої показання під чиїмось тиском.

Що таке системи відеоспостереження?

Система відеоспостереження складається з:

• периферійних пристроїв — відеокамер;

• лінійної частини — кабельних трас;

• головного обладнання — сервер або відеореєстратор з монітором, для відображення відеоінформації.

Всі перераховані компоненти є невід’ємною частиною будь-якої системи відеоспостереження.

Самі системи відеоспостереження поділяються на аналогові і цифрові (IP). Тільки необхідно розуміти, що аналогові системи отримали таку назву тільки через те, що в ній використовується відеосигнал, який передається з відеокамер в аналоговому вигляді. Далі в сервері або відеореєстраторові відбувається оцифровка зображення, яке в подальшому зберігається в цифровому вигляді на носії, як правило, це стандартний жорсткий диск.

Аналогові системи відеоспостереження в даний час широко використовують внаслідок їх нескладної конструкції, оптимального співвідношення ціна / якість.

Цифрові системи відеоспостереження, як правило, застосовуються в системах безпеки територіально-розподілених і великих за площами об’єктів.

Останнім часом виробники обладнання для систем відеоспостереження, стали випускати лінійку HD, яка є наступним етапом розвитку систем аналогового відеоспостереження. Відеокамери HD мають характеристики наближені до характеристик IP відеокамер, але зображення від них передається аналоговому вигляді.

Для чого потрібна система відеоспостереження HD?

Припустимо, у вас в офісі стоїть, змонтована раніше, система аналогового відеоспостереження. Але вона Вас вже не влаштовує в плані якості зображення і відповідно якості інформації, що зберігається. Кабельні траси прокладені, і Ви не знаєте, як вчинити, щоб вирішити проблему. Або робити повний перемонтаж і встановлювати систему з IP відеокамерами, або все залишити як є.

В цьому випадку вам підійде система відеоспостереження якості HD. З мінімальними витратами, тому що не вимагається повний перемонтаж, а тільки необхідно придбати відеореєстратор HD і відеокамери HD, встановити всі на ті ж самі місця де стояло попереднє обладнання і проблема вирішена.

Чому система, заснована на IP технологіях?

Останні 10 років Ачалов бурхливо розвиватися ринок IP технологій, в системах відеоспостереження. У даних систем є як плюси, так і мінуси.

плюси:

• IP відеокамери передають зображення відразу в цифровому вигляді, тим самим немає втрати якості зображення, як в аналогових, де оцифровка відбувається безпосередньо в сервері або відеореєстраторові, відповідно картинки значно вище щодо аналогової системи, як мінімум в 2 рази;

• можливо цифрове збільшення картинки з архіву без втрати якості, в аналогових системах відеоспостереження таке просто фізично недоступно, а якщо можливо, то при цьому постраждає її якість;

• застосовуючи IP відеокамери, як правило, необхідно меншу кількість камер для реалізації конкретного проекту, одна IP відеокамера замінить як мінімум дві, а то і три аналогових;

• при необхідності перенесення системи в інше місце, припустимо, переїжджає склад або офіс, в іншу будівлю, набагато легше і дешевше встановити її на новому місці;

• при необхідності, простота нарощування, збільшення кількості відеокамер;

• менше трудовитрат при виробництві монтажних робіт, як наслідок менша їх вартість, зменшення термінів здачі робіт і запуску системи в експлуатацію;

• морально не застаріє через рік і навіть через два роки.

мінуси:

• щодо аналогових систем, більш дороге обладнання, як самих відеокамер, так і серверів

Ціна обладнання системи IP відеоспостереження вище, ніж ціна на обладнання аналогової системи відеоспостереження, але ця різниця втрачається на тлі загальних вкладень в IP-проект. При необхідності монтажу більше 30 відеокамер, загальна вартість робіт, обладнання аналогової системи і IP, будуть порівнянні, при однозначному виграші як саме IP системи.

У зв’язку з розвитком ринку IP технологій, за прогнозами аналітиків систем безпеки, в подальшому обладнання IP буде дешевшати, а податкові системи припинять своє існування