Відеореєстратор в системі відеоспостереження

Відеореєстратор в системі відеоспостереження
Відеореєстратор — це пристрій в складі охоронного відеоспостереження, який дозволяє записувати, фіксувати сигнали,які на нього надходять і відеозображення з пристроїв знімання візуальної інформації, транслювати його на монітори і по мережі. Відеореєстратор приймає надходять зображення камер відеоспостереження, які до нього підключені.

Цифровий відеореєстратор

Цифровий відеореєстратор відеореєстратори служать для фіксації аудіосигналів. DVR (Digital Video Recorder) за своєю суттю є основою системи відеоспостереження, не дивлячись на те, що у більшості обивателів такого роду системи безпеки асоціюється саме з камерами.

Цифровий відеореєстратор і системи безпеки на його основі має ряд істотних відмінностей від комплексів, на основі мультиплексорів і відеомагнітофонів. Основна відмінність в тому, що він фіксує одержуваний відеопотік на основі цифрового формату. Виходячи з цього, відеореєстратори користуються рядом переваг в порівнянні з мультиплексорами і відеомагнітофонами.

Зокрема:

Дозволяють виробляти запис зображення з набагато кращим дозволом і в більш високій якості;
Дають можливість зберігати відео з камер більш тривалий час. Це відбувається завдяки використанню цифрового формату, механізмів і алгоритмів стиснення і зберігання на цифрових носіях. Завдяки цьому спрощується пошук інформації, яка була зафіксована.
Термін зберігання даних, які записані в цифровому форматі набагато вище. Дані менш схильні до дії умов навколишнього середовища.
Набагато більш функціональні як в цілому, так і в окремо взятих функціях.
Піддаються більш точної і суворої налаштування.
Маючи дані переваги, сучасні системи відеоспостереження будуються компаніями інсталяторами переважно на основі цифрових відеореєстраторів.
типи цифрових відеореєстраторів

Ринок рясніє пропозиціями і замовнику дуже складно в цьому розібратися. Не дивлячись на безліч різновидів, їх можна розділити на два типи:
• Автономні відеореєстратори (Standalone DVR), складаються з однієї плати, яка поміщена в корпус і включає компоненти. Крім цього в пристрій включені мікросхеми, які несуть в собі програмне забезпечення.

• На базі персонального комп’ютера (PC Based DVR). Складаються зі звичайного комп’ютерного системного блоку, всередині якого знаходиться звичайна материнська плата з процесором, на якій встановлено обладнання властиве комп’ютерів: оперативна пам’ять, жорсткі диски, відеокарта, мережева карта. Роль відеореєстратора виконує плата відеозахоплення, на яку надходить інформація з камер відеоспостереження. В даному випадку необхідна установка програмного забезпечення, під управлінням якого досягається найбільша функціональність. Програмне забезпечення дозволяє стискати і конвертувати відеопотоки, управляти фіксуванням відео і аудіо сигналів, відтворенням і налаштуванням відеокамер.

Вважати, що пристрій одного типу краще і краще іншого було б помилкою, з огляду на те, що кожен тип має свій ряд переваг, які враховуються безпосередньо при проектуванні відеоспостереження. Якщо ви вирішили купити відеореєстратор, майте на увазі, що автономні, через те, що складаються з однієї плати, досить невибагливі і надійні в експлуатації. Завдяки компонуванні в одному корпусі одним виробником, з використанням спеціалізованого програмного забезпечення, відсутні програмні конфлікти.

Сфери застосування відеореєстратора. автомобільний відеореєстратор

Відеореєстратори, побудовані на базі персонального комп’ютера (ПК) пропонують розширений функціонал, який можна ще більше розширити, додавши додаткове обладнання. З огляду на більш потужного процесора і збільшеною оперативної пам’яті, вони набагато швидше. Так само є можливість додавання пристроїв запису резервних копій- DVD-RW і CD-RW приводи. Існує доступ до інформації по мережі і через інтернет. Завдяки широким можливостям, вони використовуються при побудові системи відеоспостереження на крупних об’єктах: супермаркетах, банках, вокзалах, складських приміщеннях.

Відеореєстратор дає можливість запису відео на жорсткий диск і пошуку потрібних відрізків з більшою швидкістю, в кращому дозволі і в значно більшому обсязі через використання комп’ютерних нововведень і технологій. Він може бути виконаний у вигляді звичайної комп’ютерної плати, яка вставляється в PCI-слот комп’ютера або як периферійне окреме обладнання. Будь-яке сучасне подібне цифровий пристрій має спеціальний роз’єм для установки жорсткого диска, на який проводиться запис відео. Можна зустріти реалізацію можливості підключення другого резервного вінчестера.

Автомобільний відеореєстратор

Відеореєстратор в системі відеоспостереження

Реєстратор відео-потоку дає можливість отримати зображення, яке може необмежено довго зберігатися і проглядатися безліч разів без шкоди для якості. Це величезний плюс в порівнянні з іншими системами зберігання і обробки відеозображень охоронного відеоспостереження, завдяки чому його використання доцільне в різних ситуаціях. Матеріали з камер системи безпеки може виявитися вагомим доказом при розслідуванні правопорушень. Автомобільний відеореєстратор (або, як його ще називають-авторегістратор), встановлений в автомобіль, проводить запис подій по шляху проходження. Інформація з автомобільних відеокамер може бути доказом невинуватості при розслідуваннях ДТП.

Відеореєстратори все частіше і більш широко використовуються в житті людей. У магазинах, квартирах, офісах, банківських і фінансових установах, складах і на інших об’єктах задіяні ці пристрої.

Майже всі моделі мають тривожні входи, що включають запис тільки при появі певного сигналу на цих входах або записувати кадри з встановленим дозволом і якістю при спрацьовуванні тривожних датчиків. Це економить місткість жорсткого диска. Спрацьовує пристрій самостійно, якщо в межах дії датчика відбувається рух або спрацював датчик рівня шуму. Техніка не стоїть на місці, вона розвивається. Це дозволило знизити ціни на цифрові відеореєстратори до прийнятного більшості замовників рівня. У основному, завдяки цьому встановити систему відеоспостереження і купити відеореєстратор бажає все більше клієнтів.