Американська армія тестує технологію «розумної гвинтівки»

Американська армія тестує технологію «розумної гвинтівки»
Прес-секретар ВC США підтвердив, що фахівці в області тестування амуніції в рамках проекту з оснащення військовослужбовців новітніми збройовими розробками закупили шість гвинтівок TrackingPoint. Передбачається, що гвинтівка надійде на озброєння американського спецназу.

Технологія стрільби з TrackingPoint дає можливість користувачу розмістити віртуальну мітку на мішені, видимої в прицілі зброї, що дозволяє виключити можливість неточних влучень через віддачу, невірні розрахунки дальності та інші ексцеси з боку стрільця. На довершення всього, слід зазначити підключений до прицілу гвинтівки комп’ютер на платформі Linux, здатний враховувати такі, наприклад, фактори, як температура повітря, очікуваний рівень обертання кулі і напрям вітру — система в цілому враховує 16 подібних аспектів.

Однак незалежні оглядачі кажуть, що ця технологія не здатна перетворити кожного солдата в снайпера. «Це не революційна технологія, а різновид техніки лазерного маркування, адаптована для комплексних систем», — вважає Пітер Квентін з дослідницького центру Rusi, що займається питаннями оборонпрому. — Розробка не створить сверхснайперов, оскільки вона все ще не може повною мірою здійснювати оцінку погодних умов, що впливають на політ кулі. Тому потрібно проводити деякі розрахунки, щоб зробити відповідні поправки. Але разом з тим, технологія може поліпшити якість стрільби менш досвідченого персоналу: замість того, щоб робити повторний постріл, буде потрібно тільки перемістити мітку».

Американська армія тестує технологію «розумної гвинтівки»

Представники TrackingPoint, компанії-виробника, що базується в Остіні (штат Техас), стверджують, що випускається ними приціл у п’ять разів збільшує точність влучення при першому пострілі з традиційних збройових систем на дистанції до 1 200 ярдів (1,1 км). У цьому прицілі використовується лазерний далекомір для стрільби по двигающейся мішені. Додаток, доповнює пристрій, дозволяє транслювати відео, висвічується на дисплеї прицілу, на смартфон або планшет, що, в свою чергу, надає можливість спостерігати за ситуацією іншим.

Вартість цивільної версії такої стрілецької системи складає від 10 до 27 тисяч доларів. «Ми віримо, що технологія стане революційною для наших сил спеціального призначення», — зазначає генеральний директор компанії.

TrackingPoint — не єдина фірма, що працює над точністю зброї. Darpa, дослідницький підрозділ Пентагону, також розробляє інноваційні снайперські приціли. Їх пристрій, що одержав назву One Shot XG, оснащено системою вимірювання рівня вітру і відстані до мішені. А Lockheed Martin застосовує альтернативний підхід, розробляючи самонавідні кулі, наступні за мішенню завдяки крихітному оперення кулі. Траєкторія польоту коригується, і куля влучає в намічену лазером мішень з відстані більше милі.

Пітер Квентін припускає, що збільшення попиту на подібні технології пояснюється тактичним переходом від тактики придушення до точкової моделі ведення бойових дій. «Точність потрібно під час військових операцій серед населення в таких регіонах, як Афганістан, оскільки необхідно уникати колатеральних жертв, — пояснює керуючий TrackingPoint. — Такі системи можуть розширити можливості збройних сил, вибираючи мішень з високою точністю, але, крім іншого, ці технології також здатні «діяти розумно», як і солдатів, їх використовує».