Охоронці федеральних відомств США не готові протистояти активним стрільцям

Охоронці федеральних відомств США не готові протистояти активним стрільцям
У Сполучених Штатах, заявляють федеральні інспектори, охоронці урядових будівель не проходять необхідну підготовку. Дана обставина змушує замислитися над тим, чи здатні ці сек’юріті забезпечити безпеку федеральних службовців.

Як пише The Washington Times, більшість охоронців не володіють навичками, необхідними для протидії активної загрозі (маються на увазі озброєні злочинці). В ході перевірок, що проводилися Рахунковою палатою США (агентство Конгресу, що здійснює різні інспекції), були виявлені і інші порушення.
«Недавні інциденти, що мали місце у федеральних установах, свідчать про вразливість будівель», — пояснюють члени Рахункової палати, посилаючись на вересневу перестрілку в Адміралтействі, під час якої загинули десятки людей.

Друзі сайту: вас може зацікавити продажа земельных участков новая рига, якщо ви хочете інвестувати в землю, адже це одна з найкращих інвестицій взагалі!

Інспектори зазначають, що Федеральна служба охорони (FPS), підрозділ Міністерства внутрішньої безпеки, яка несе відповідальність за безпеку урядових установ у США, не в перший раз зазнають критики за використовуваний підхід. На думку деяких спостерігачів Рахункової палати, управління федеральними будівлями вже протягом більше 10 років залишається одним з головних проблемних питань Америки.

В ході недавньої перевірки виявилося, що персонал, який охороняє велику частину офісів федеральних відомств, практично не проходить курсів підготовки, необхідної в ситуаціях, коли охоронцям протистоять активні стрілки. Більше того, орієнтовно, 38% від загальної чисельності охоронців ніколи не проходили курсів навчання роботі з рентгенівськими сканерами і металодетекторами, встановленими біля входів в урядові будівлі, а адже цим людям доводиться щодня звертатися з таким обладнанням.

«Деякі охоронці, що працюють у федеральних установах, можуть і не мати відповідної кваліфікації для роботи з рентгенівськими сканерами і магнітометричні пристроями, що викликає питання про те, чи можуть ці люди нести відповідальність за здійснення перевірок на контрольно-пропускних пунктах», — говорять співробітники Рахункової палати.

«Майже чверть файлів, які ми перевірили, не містили документації про підготовку та сертифікації, що відносяться до різних областей, — зазначає Марк Гольштейн, директор відділу матеріальної інфраструктури Рахункової палати. — Це може бути стрілецька підготовка або перевірка на вживання наркотиків. У 68% наявних файлів немає підтверджень того, що Федеральна служба охорони (FPS) проводила перевірки щодо стрілецької підготовки».

У 2009 році співробітникам Рахункової палати, працюючи під прикриттям, також вдалося пронести матеріали, що використовуються при виготовленні вибухових пристроїв, в десять урядових будівель, незважаючи на наявність охорони. Тоді Марк Гольдштейн повідомляв сенатської комісії з питань національної оборони, що FPS не використовує рівномірну модель, яка б включала в себе всі необхідні аспекти тренувального процесу для охоронного персоналу.

FPS знаходиться в певній залежності від приватних підрядників. Це агентство несе відповідальність за безпеку 9000 федеральних відомств. Однак виділеного фінансування вистачає на оплату роботи тільки однієї тисячі офіцерів правоохоронних органів. Тому керівникам служби доводиться покладатися на допомогу 13 тисяч приватних охоронців, у той час як власні офіцери FPS здійснюють патрулювання і перевіряють роботу контрактників.

Згідно з інформацією Рахункової палати, персонал приватних компаній, перш ніж отримати можливість працювати у федеральних будівлях, повинен брати участь в 120-годинному курсі навчання. Дві години від загального часу підготовки виділені «особливим подіям», і лише деяка частина від двогодинного періоду присвячена протистоянню активним стрільцям. Курси підготовки орієнтовані більше на методики евакуації будівель.

«Керівники інших агентств більш свідомо підходять до питання про готовність охоронців зустрітися з активними стрілками, — говорить Стефан Еміта, виконавчий директор Національної асоціації охоронних компаній. — Я поговорив з деякими охоронцями: в їх відповідях присутнє певне замішання щодо того, як необхідно діяти в складних ситуаціях».

«При зустрічі зі зловмисником співробітники охорони можуть спробувати його нейтралізувати, застосувавши фізичну силу і зброю. Але чи можуть вони виявити людину зі злочинними намірами в натовпі перш, ніж він почне стріляти? Чи здатні вони виявити підозрілу особу і передбачити його дії? За останнє десятиліття ми опитали десятки охоронців, і практично ні в кого з них не було чіткого уявлення про те, в чому саме полягає їх роль і відповідальність », — пояснює аналітик.

Оскільки охоронці не є співробітниками федеральних правоохоронних відомств, їх повноваження визначаються місцевими стандартами або законами конкретного штату. У більшості випадків такий стан речей означає, що в охоронців не більш прав, ніж у звичайних громадян. Сек’юріті не завжди володіють юридичними можливостями для здійснення пошуків озброєних осіб в будівлях, таке право монополізовано офіцерами правоохоронних орган.
Представники Рахункової палати вважають, що використовується практика є не цілком адекватною, оскільки не передбачає ніяких заходів ліквідації наслідків як для країни, так і будь-якого відомства у випадку, якщо певний об’єкт піддасться терористичного нападу або ж постраждає внаслідок природної катастрофи.