Республіка Кіпр: У яку суму обходиться ПОП ліцензія на право захисту кораблів від піратів?

Республіка Кіпр: У яку суму обходиться ПОП ліцензія на право захисту кораблів від піратів?
Закон про захист кіпрських кораблів від актів піратства та інших незаконних дій, який набув чинності, зобов’язує операторів суден, які планують найняти приватну охорону, попередньо отримувати дозвіл від Департаменту торгового судноплавства. Управляючі охоронних компаній, які хочуть надати офіцерів для кіпрських кораблів, також повинні отримати дозвіл відомства.

Відповідно до статті закону 33 (8), департамент зобов’язаний оприлюднити список охоронних компаній, яким були видані сертифікати, що підтверджують, що діяльність цих компаній відповідає існуючим вимогам. Список компаній публікується на сайті департаменту і регулярно оновлюється. За даними на 4 жовтня 2013 року, 43 таких компаній вже отримали необхідні дозволи.

Представники відомства, крім іншого, опублікували і суми внесків, які повинні заплатити керівники цих ЧОП. Нижче наведена вартість основних послуг Департаменту торгового судноплавства Республіки Кіпр.

Вартість оцінки заявки на видачу сертифіката, який стосується використання сервісу приватної охоронної компанії, яка подається оператором судна або його представником на Кіпрі, становить 100 євро.

Видача сертифіката оператору судна, яка має право використовувати сервіс приватної охоронної компанії, оцінка змін, які можуть бути внесені в існуючий сертифікат, і видача зміненого сертифіката або його дубліката оцінюються в 50 євро за кожну з перерахованих послуг.

Первинна перевірка заявки, поданої приватної охоронної компанією для отримання сертифікату, що дозволяє використовувати охоронні заходи на кіпрському кораблі, щодо якої цей сертифікат був виписаний, оцінюється в 4 тисячі євро з розрахунку в цілому на 80 охоронців, незалежно від кількості зброї (і ще додаткові 50 євро за кожного охоронця).

Оцінка заявки, поданої ЧОП для поновлення сертифіката, що дозволяє розміщувати охоронні засоби на кораблі, коштує 2 тисячі євро — це плата за 80 охоронців, незалежно від кількості наявного зброї (і ще додаткові 50 євро за кожного охоронця).

Видача сертифіката строком на два роки після того, як була схвалена первісна заявка, та видача сертифіката (на той самий строк) після внесення доповнень до оригінальний сертифікат або його дублікат коштує 50 євро, за кожну послугу.

Оцінка заявки на додавання або видалення імен приватних охоронців з існуючого сертифіката, виданого підряднику охоронного сервісу щодо певного судна, коштує 200 євро. Це — вартість витрат на чотирьох охоронців і видалення будь-якого числа охоронців, незалежно від кількості наявних одиниць зброї. За кожного додаткового охоронця необхідно буде внести ще 50 євро.

Оцінка заявки на додавання або видалення збройової техніки в текст сертифіката коштує 200 євро, незалежно від кількості зброї.