Поліція Нью-Джерсі прагне отримати доступ до приватних камер відеоспостереження

Поліція Нью-Джерсі прагне отримати доступ до приватних камер відеоспостереження
Поліція Гарфілда, штат Нью-Джерсі, сподівається ускладнити життя зловмисникам, реалізувавши новий проект під назвою EyeCam, що передбачає реєстрацію охоронних камер, пише газета NorthJersey.com.

Реєстрація надасть поліції список міських жителів і власників бізнес-структур, які попередньо дали згоду на перегляд записів своїх камер відеоспостереження. За словами сержанта Джо Маршу, автора цієї ідеї, яка раніше була інспірована аналогічними проектами в Філадельфії, Атланті і Чикаго, доступ до записів відеокамер може знадобитися при розслідуванні різних правопорушень.

Треба відзначити, що поліція могла вивчати відеозаписи камер і колись, але при цьому виникали певні складності, як, наприклад, відсутність необхідної технології або можливості доступу до відео — часом службовці поліції навіть не знали, як завантажувати знімки. Тому що погодилися брати участь у проекті громадян, попросять повідомляти, яке програмне забезпечення і технічні засоби (DVD, VHS або DVR) потрібні для перегляду запису.

«Основна мета полягає в тому, щоб прискорити процес проведення розслідувань, — пояснює сержант Марш. — На поточний момент в місті налічується близько 225 систем відеоспостереження, які перебувають у приватній власності. Зараз вже 10 осіб зареєструвалися в якості учасників програми».

Відеозаписи систем спостереження зарекомендували себе як ефективний засіб під час розслідувань. Марш, як приклад, згадує про двох гучних справах, що мали місце в недавньому минулому. Так, встановити особу злочинця, який вторгся на приватну власність в місті Міллберн, поліції вдалося по запису, зробленого «камерою няньки», як значиться в поліцейському протоколі. Камера зафіксувала сцену жорстокого побиття жінки в приміщенні її будинку.

Також після вибухів на бостонському марафоні поліцейські використовували записи магазинних відеокамер, щоб знайти Тамерлана і Джохара Царнаевих.
«Камери зіграли вирішальну роль при розслідуванні цих злочинів», — говорить Марш, який вважає відеозапис більш надійним доказом у порівнянні зі свідченнями очевидців.

Близько двох років тому поліцейський департамент Філадельфії почав реєструвати приватні камери, і, як результат, були розкриті кілька гучних злочинів. Зокрема, вдалося затримати серійного гвалтівника, який напав на чотирьох тінейджерів і двох дівчаток. Джилліан Рассел, офіцер філадельфійської поліції, каже, що з початку січня цього року до середини червня завдяки такій програмі були зроблені 37 арештів.

У майбутньому, вважає сержант Марш з поліції Гарфілда, камери відеоспостереження громадян, можливо, будуть підключені до поліцейської мережі, що дозволить співробітникам департаменту переглядати відео в режимі реального часу і швидше реагувати на надзвичайні події.