Відсутність дієвих законів призвела до хаосу в охоронній індустрії Єгипту

 

Відсутність дієвих законів призвела до хаосу в охоронній індустрії Єгипту

За часів президента Хосні Мубарака боротьбою зі злочинністю в Єгипті займалося Міністерство внутрішніх справ, що діяло в інтересах режиму. Тому нікого не бентежили репресивні заходи, що застосовувалися стосовно будь-якої активності громадян, що вважалася небажаною для держави. І, як результат, тяжкі злочини в туристичних зонах траплялися досить рідко. Після революції МВС втратило свої важелі управління, і населення стало довіряти поліції ще менше, ніж до революції. У таких умовах приватна охорона — у формі професійних службовців або просто найманих мускул — стала все частіше використовуватися для виконання обовязків держаної поліцейської служби.

Деякі називають це приватизацією поліцейських функцій, проте аналітик Керолін Холмквіст у своїй доповіді «Приватні охоронні компанії: питання про регулювання» пише, що використовувати термін «приватизація» по відношенню до системи, що забезпечує безпеку в нестабільних державах, не зовсім вірно. Суть підміни полягає в тому, що споживачі змушені звертатися до приватного сектору через нестачу функціонуючих державних служб.
На поточний момент немає достовірних даних про те, скільки в Єгипті існує охоронних фірм. ПОП реєструються як комерційні організації, багато з них виконують і додатковий сервіс, наприклад, прибирання, деякі існують лише на папері, інші служать фасадом для здійснення таємних операцій. Представники охоронної індустрії кажуть, що в багатьох компаніях працюють охоронці без необхідної підготовки.

Друзі сайту: можливо вам буде потрібен професійний юрист по лишению родительских прав, послуги якого ви можете замовити за цілком лояльними цінами!

Айхеб Юсеф, який очолює ризик-менеджмент групу Risk Free, виділяє три головні проблемних аспекти: відсутність стратегічного плану розвитку, відсутність контролю за роботою охоронців і рівнем їхньої кваліфікації, а також і відсутність соціального забезпечення. В результаті чого, як каже Юсеф, охоронці «не відчувають лояльності по відношенню до своєї роботи».

«У Єгипті люди, які не можуть знайти роботу в інших сферах, влаштовуються приватними охоронцями. Можливо, це і не найкраща робота у світі, але у єгипетського охоронця зовсім немає будь-якої перспективи кар’єрного зростання», — нарікає Юсеф.

Відсутність одних і крайнє недосконалість інших законів — головні причини хаосу в охоронному бізнесі Єгипту. Єдиний закон, хоч якось регулює охоронну сферу, був розроблений в 1970 році, і стосується осіб, найманих для охорони будівель. Для таких охоронців передбачена видача ліцензії терміном на три роки, однак на практиці ця обставина часто ігнорується. Примітно, що закон описує охоронця як будь-якої людини, в чиї завдання входить захист будівлі. Під це визначення підходить посаду стоїть біля входу в комерційне або житлове приміщення швейцара, якому не потрібно отримувати спеціальну ліцензію.
І хоча деякі законодавчі акти передбачають наявність ліцензії приватного охоронця, зброї та технічних комунікаторів, про підготовку або відповідальності співробітників ПОП не говориться ні слова.

Розроблений нещодавно законопроект покликаний підвищити якість тренувальних занять, але в ньому не згадується про відповідальність охоронців. Відзначається, зокрема, що охоронець повинен бути старше 21 років, грамотним, досить підготовленим для своєї роботи і мати досвід військової служби або ж… бути звільненим від неї.

Як і закон 1970, нова законодавча ініціатива робить обов’язковим ліцензування, як для компаній так і для охоронців. Першим необхідно заплатити 100 тисяч єгипетських фунтів за сертифікат, що дає право працювати протягом трьох років, другим — 200 фунтів. Відповідно до законопроекту, охоронець повинен проходити підготовку в тому місці, де буде працювати, але існують певні нюанси, які знову-таки дозволяють діяти в обхід цього правила.