У Єгипті з’явилися «вуличні охоронці»

У Єгипті з'явилися «вуличні охоронці»
Десятки волонтерів в неонових шоломах і мерехтливих в темряві шоломах, розсіюються в галасливому натовпі на площі Тахрір, коли в єгипетській столиці проводяться мітинги. Ці люди роблять спроби зупинити хвилю нападів на жінок, оскільки таке явище, як вважають громадські активісти, темною плямою лягає на репутацію протестного руху в країні.

Чоловіки і жінки поповнюють ряди «Охоронця Тахрір» — однієї з декількох неформальних груп, організованих з метою захисту жінок, що беруть участь у демонстраціях. Сорая Бахгат вирішила заснувати цю організацію за допомогою соціальних медіа після того, як у листопаді минулого року подивилася телевізійний сюжет про групу чоловіків, які напали на жінку і розірвали її одяг. Вона також збиралася піти на демонстрацію, але після побаченого по телевізору вважала за краще залишитися вдома.

Друзі сайту: ви можете пограти сабвей серф не тільки на своєму смартфоні чи планшеті, але й на комп’ютері!

«Це було досить-таки нудотне видовище. Вони волокли її по вулиці, — згадує 29-річна Бахгат, працююча менеджером з персоналу. — Я не можу уявити щось більш жахливе; такі випадки є перешкодою, яка не дозволяє жінкам реалізовувати своє право на збори».

Представники ООН висловили тривогу з цього приводу і зажадали від влади Єгипту притягнути винних до відповідальності, згадавши про 25 випадках сексуального насильства під час мітингів на площі Тахрір, які проходили на минулому тижні.

Ще одна організація, патрулює площі — Operation Anti-Sexual Harassment / Assault — повідомляє, що тільки за один день протестів відбулися 19 випадків нападів. Правозахисники Amnesty International говорять про безпрецедентний рівень жорстокості, про те, що деякі інциденти можуть бути класифіковані як згвалтування.

Експерти та аналітики, намагаючись пояснити безпрецедентну жорстокість по відношенню до жінок, говорять про різні фактори — від безробіття та низького рівня доходів серед молодого покоління, до забобонів, що існують у консервативних суспільствах, згідно з якими жінка не може бути присутнім в громадських місцях.

Учасники волонтерських організацій, що намагаються запобігти потенційні нападу і допомогти жінкам, говорять про те, що їх діяльність провокує зворотну реакцію з боку осіб, які вчиняють насильницькі дії. «Нас б’ють, іноді нападають з ножами», — розповідає Хусейн ЕльШафей, що входить до складу Operation Anti-Sexual Harassment / Assault. — Ми звикли до постійних погроз».

«За два минулі роки люди звикли до частих випадків насильства і як би загартувалися, — вважає Мохаммед Усама, 35-річний комп’ютерний інженер і володар чорного поясу з дзюдо, який вирішив приєднатися до так званої групи вуличних охоронців після того, як у бійці в його рідному місті Олександрії він отримав удар ножем. Зі слів Усами, постраждавши від насильницьких дій, він захотів зробити все можливе для того, щоб допомогти іншим людям не потрапляти в аналогічні ситуації.

«Індивідуальних спроб недостатньо — необхідна організація. І для мене те, що я роблю, є почесним завданням», — пояснює Усама. Напади на жінок він називає «соціальною хворобою». «Найчастіше ці атаки плануються заздалегідь; неуцтво і бідність є частиною проблеми, але тепер тим, хто збирається переслідувати інших, доведеться зіткнутися з протидією».