Німеччина міняє правила використання приватної охорони для захисту від морських піратів

Німеччина міняє правила використання приватної охорони для захисту від морських піратів
Парламент Німеччини схвалив нові правила використання приватних охоронних компаній, які надають охорону кораблям, які плавають під німецьким прапором. Ця законодавча ініціатива була розроблена з тієї причини, що попередні правові норми німецькі законодавці визнали неадекватними.
Згідно колишнім стандартам, робота німецької охоронної компанії передбачала наявність ліцензії. Для цього компанія повинна була бути надійною, також передбачалася наявність відповідного фінансування та сертифіката Торгової палати.

У загальному і цілому, організація вважалася надійною в тому випадку, якщо стоять за нею люди в минулому не притягувалися до кримінальної відповідальності. Достатнім фінансуванням вважалися п’ять тисяч євро і додаткові півтори тисячі з розрахунку на одного службовця, який працює на повну ставку.

Ліцензія, згідно тридцять четвертий статті торгового законодавства, не передбачала право використання озброєної охорони. Для цієї мети необхідно було отримувати додаткову ліцензію від урядових установ. Однак право використання озброєної охорони, відповідно до закону про контроль за поширенням військової зброї, не поширювалося на автоматичну зброю.

Тепер в існуючому законі про зброю з’явиться спеціальне положення (стаття 28 (а)) про ліцензування приватних компаній, що забезпечують безпеку на морських просторах.

Друзі сайту: вас може зацікавити Acades — професійне просування сайтів в Мінську за доступними цінами!

Зміни в законодавстві, які набудуть чинності першого серпня 2013 року, передбачають також нову схему ліцензування охоронних компаній, що займаються охороною кораблів. Нова схема включає в себе куди більше вимог, ніж минула. Тепер власникам охоронної компанії необхідно буде довести свою спроможність і надійність при наданні сервісу. Зокрема, — надійність менеджерського складу і службовців. Ще у компанії повинна бути страховка.
До всього іншого, керівництву охоронних підприємств буде необхідно повідомляти представникам державних відомств про свій роботі та зміни всередині компанії: зміна менеджменту, призначення нових членів ради директорів і т.п. Ще закон міститиме положення про допустимість використання ліцензій, виданих за кордоном (ліцензії країн-учасниць Євросоюзу будуть прийматися без зайвих розглядів, а ось ліцензії, видані в країнах, що не входять в ЄС, повинні будуть піддаватися додатковій перевірці).

Передбачувана сума внеску за початкове ліцензування складає в межах 8-16 тисяч євро.

Незважаючи на те, що власники кораблів в Німеччині вже зараз можуть наймати приватну охорону, і німецьким компаніям дозволяється надавати охоронний сервіс, новий проект закону подається суттєвим кроком у правильному напрямку. По-перше, тому, що тепер для роботи охоронних агентств будуть існувати продумані юридичні норми щодо ліцензування. По-друге, зміни в законодавстві є гарантією якості сервісу за рахунок підвищення вимог для отримання ліцензії, яким повинна відповідати компанія, яка охороняла німецькі морські судна. У цьому відношенні минула система була недосконала: вважалося, що урядові органи нагляду могли втрутитися в разі порушення закону. Проте стосовно морським охоронним компаніям така ідея представляється досить складно здійсненним. З цієї причини і виникла необхідність у більш ретельній перевірці компаній і персоналу, що займаються охороною кораблів.