Країни Африки — Клондайк для охоронних фірм

Країни Африки - Клондайк для охоронних фірм
G4S вважається найбільшою охоронною фірмою в світі, але її імідж був дещо зіпсований під час лондонської Олімпіади, коли керівництво компанії не зуміло виконати вимоги уряду і надати необхідну кількість охоронців для забезпечення безпеки спортивної події. Однак нестабільна ситуація в північній і західній частинах африканського континенту може посприяти відновленню колишньої репутації охоронного гіганта.

Трагедія, що сталася на нафтопереробному заводі в Алжирі, коли були вбиті 38 заручників, знову нагадала про те, що «Аль-Каїда» є не просто зборищем екстремістів, практикуючих розрізнені військові вилазки, а угрупованням, що складається з добре підготовлених бойовиків, які здатні завдати удару в тил противнику.

Для G4S і багатьох інших компаній такий стан речей в першу чергу означає збільшення попиту на охоронний сервіс. Регіональний президент компанії в країнах Африки заявив репортерам Reuters про те, що британська фірма розширює свою діяльність як у сфері електронного спостереження, так і надання захисту мандрівникам. «Попит на охоронні послуги, що спостерігається в Африці, досить високий, — заявив Енді Бейкер. — У небезпечних регіонах зростає потреба в нашому сервісі — в цьому і полягає сутність охоронного бізнесу».

І якщо трагічного випадку в Алжирі було достатньо для того, щоб ця країна стала частиною розвивається охоронного ринку Африки, то, приміром, Лівія вже давно перетворилася на рай для охоронних компаній. Зараз у цій країні присутня досить значна кількість охоронних підприємств, деякі з яких перебували тут ще до повалення режиму Каддафі.

Багато з цих компаній до війни залишалися практично невідомими широкій громадськості. У їх числі і невелика британська компанія Blue Mountain Group, яка охороняла американське посольство в Бенгазі, під час нападу на яке 11 вересня минулого року загинули троє співробітників дипмісії і американський посол. На даний момент все ще залишається до кінця нез’ясованим, чому Держдепартамент вирішив укласти контракт з Blue Mountain Group, а не з однієї з великих компаній, які зазвичай конкурують один з одним за право працювати в країнах, де нещодавно завершилися воєнні дії.

Приватні охоронні компанії виконують роль посередників — стримуючої сили, що не дає розвернутися післявоєнної злочинності. Як правило, штаб-квартири цих охоронних компаній базуються в американських і британських містах, багато охоронці є вихідцями з так званих країн третього світу. І пояснення тому досить просте: набагато безпечніше використовувати азіатський, африканський і арабський охоронний персонал, так як у випадку поранень або загибелі, ці інциденти не спричинять сенатських слухань або урядових розслідувань. До того ж це перспективно, оскільки світовий охоронний бізнес вже «поклав око» і на інші африканські країни. За оцінками експертів, Малі, населення якої страждає від безлічі проблем — військові перевороти, громадянська війна і голод, очолює список країн з найбільшим потенціалом для охоронного ринку. Нігерія і Кенія також знаходяться у верхній частині цього списку.

Друзі сайту: на сайті mactailor.ru ви можете замовити якісну хімчистку коврів та коврових покриттів за доступними цінами!