Наскільки безпечний сучасний Китай для іноземців?

Наскільки безпечний сучасний Китай для іноземців?
На тлі економічного підйому Китаю, а також розширення його політичного та військового впливу на світовій арені, аналітики задаються питанням про те, якими буде лейтмотив подальшої історії взаємин Піднебесної з рештою країн світової спільноти і їх жителями.
Чи буде зміцнення китайської мощі характеризуватися толерантністю — «мирним зростанням», якщо використовувати термінологію китайського уряду — або ж агресією, націоналізмом і навіть ксенофобією?

У сторонніх спостерігачів, в останні кілька днів стежили за подіями в Китаї, повинно було скластися двояка думка щодо того, як в межах китайських кордонів звертаються з іноземцями.

Друзі сайту: якщо ви цінуєте якісні товари, тоді тут ви можете замовити металеві жалюзі за доступними цінами для своєї оселі.

У незалежних медіа, і особливо в інтернеті, часто можна спостерігати відверто вороже ставлення китайців до іноземців, що проживають в їхній країні, в той же час людям, які отримують інформацію з урядових агентств, може здатися, що все насправді йде не так вже й погано.
Висновок про узвичаєне ворожому ставленні напрошується, виходячи з ряду що недавно відбулися випадків.

Рішення американських дипломатів надати притулок правозахиснику Чень Гуанчен було розцінено як «втручання», територіальний спір з Філіппінами через островів у Південно-китайському морі також спровокував хвилю критики.

Відеозаписи, що викликають тривогу

Найбільш провокаційними були дещо відеосюжетів, розміщених в інтернеті. Один, що демонструє як іноземець ображає жінку на жвавій вулиці Пекіна, був викладений на Юку, китайської версії YouTube.

Цей відеозапис може викликати хвилю праведного гніву, однак варто придивитися уважніше і врахувати той факт, що відеосюжет був відредагований: в реальності ж події відбувалися дещо інакше. Втрутилися перехожі і зловмисник в кінці цієї історії стояв посеред людній вулиці, мало не втрачаючи свідомість. Один з перехожих намагався його захистити, інший продовжував наносити йому удари. На відео можна бачити стоїть поруч поліцейський автомобіль.

Кілька фотографій цього ж чоловіки, пристає до жінки на станції метрополітену в Пекіні, були розміщені в одному з китайських мікроблогів. Поліція повідомила, що цією людиною є британець, на даний момент знаходиться під арештом.

На іншому відео показаний російський чоловік у поїзді, що прямував з Шеньяна. Він ставить ногу на сидіння і потім словесно ображає жінку, яка сидить поруч, після того, як вона спробувала заперечити.

Китайські інтернет-користувачі ідентифікували хулігана як Олега Ведернікова, віолончеліста симфонічного оркестру. Музикант приніс свої вибачення за допомогою сайту оркестру, проте звільнений він все-таки не був.

Згодом 14 травня поліція оголосила про початок 100-денної ударної кампанії по «очищенню» від іноземців, які нелегально проживають або працюють у місті. Офіцери поліції звернулися до місцевого населення з проханням інформувати про будь-який підозрілий іноземця.
У цю і без того гарячкову атмосферу вніс свою ложку дьогтю Янг Руї, один з популярних ведучих на китайському державному телебаченні. Він веде ток-шоу «Діалог» на CCTV 9. На програму в якості гостей запрошуються іноземні гості, за задумом партійного керівництва КНР канал повинен відображати спроби влади розвивати так звану «soft-power», і конкурувати з CNN, BBC, та іншими світовими агентствами.

«Іноземне сміття»

Пан Янг опублікував уїдливе повідомлення в китайському аналогу «Твіттера», підтримавши жорсткі заходи поліції у спробі «очистити місто від іноземного сміття: люди, які не можуть знайти роботу в США і Європі, приїжджають в Китай, щоб віднімати у нас гроші».

3 На думку Янга, іноземні шпигуни знаходять китайських дівчат, живуть з ними, і під личиною туристів збирають разведсведеній і GPS-дані ».
Також він схвально висловився про рішення вислати за межі країни журналіста англійської служби «Аль-Джазіри» Мелісу Чан: «Ми викинули цю іноземну суку; кордону повинні бути на замку, а всіх тих, хто демонізує Китай, слід виганяти».

Багато коментарів до посту були досить критичними, також додавалася онлайн-анімація, що висміює відому медіа-персону. Але були й ті, хто його підтримував. Газета китайської молоді написала, що «іноземцям в Китаї шкодить традиційне гостинне ставлення».
Видання Global Times опублікувало статтю, в якій йшлося про те, що «пост в соцмережі телевізійного ведучого не має ніякого відношення до його роботи». Повідомлялося також, що «боротьба з нелегальною імміграцією не має відношення до ксенофобії: китайське суспільство в цілому доброзичливо ставиться до іноземних громадян».

«French Fry Brother»

Однак мали місце й інші випадки. Так, зокрема, американський студент на початку місяця став досить популярним людиною, після того, як його сфотографували сидячим на тротуарі разом з літньою злиденній жінкою в місті Нанкін.
Студент купив жінці трохи фастфудовской їжі: тепер серед інтернет-користувачів він відомий як «French Fry Brother» (брат по французькому картоплі). Про вчинок молодого американця 150 людей залишили коментарі.

Нещодавно благородним вчинком відзначився і громадянин Бразилії, який намагався захистити жінку, на яку напали грабіжники. Злочинці били його, у той час, коли близько десяти перехожих спокійно спостерігали за подіями.
Такі події спровокували багато коментарів про те, наскільки великодушні можуть бути іноземці, і що жителям Китай є чому у них повчитися, деякі користувачі навіть писали, що багато сучасних китайці бездушні до проблем інших.

Останні кілька тижнів чітко показали, що випадкові і незв’язані між собою інциденти можуть провокувати націоналістичні настрої, посилені в кілька разів інтернетом. Дві полярні думки про іноземців — ворожість і захоплення — продовжують співіснувати на сьогоднішній день в Китаї.
Обидва думки відображені на сторінці сайту Сайн, під заголовком «Пхеньян вітає вас, гідні іноземці». Однак спочатку описані обставини, що провокують націоналістичні почуття. Для того, щоб виявити розділ, присвячений «гідним іноземцям», буде потрібно перегорнути сторінку до нижніх абзацах.