Забезпечення безпеки засобами GPS

Забезпечення безпеки засобами GPS
Багато хто вже знайомі з можливостями глобальної системи позиціонування (GPS). Найбільш поширеним застосуванням GPS технологій є їх використання в навігації. Так само, глобальне позиціонування з успіхом застосовується для контролю транспорту, забезпечення особистої та громадської безпеки, в картографії та інших галузях, де потрібне точне визначення місця розташування об’єкта на місцевості. І хоча деякі люди вважають, що GPS технології вторгаються в приватне життя, реальність сьогоднішнього часу однозначно говорить про те, що переваги системи GPS набагато переважають всі негативи.

GPS пристрої стеження за автотранспортом дозволяють виконувати найрізноманітніші функції моніторингу, крім основної задачі визначення координат, швидкості, і відстані, система може вести розрахунок мотто ресурсу, розхід палива за одиницю часу і багато іншого. Сьогодні вже не рідкість, що прилади супутникової навігації встановлюються на транспортні засоби, що проходять гарантійне обслуговування. Це дає сервісної компанії повну інформацію про те, як правильно експлуатується техніка.

Викрадення автомобіля — це трагедія для власника, в даний час проблема вирішується застосуванням пристроїв, що працюють з використанням GPS технологій. Досить встановити на вашому авто, невеликий електронний блок, і ви можете бути спокійні, ваша машина завжди буде під контролем.
Батьки, стурбовані безпекою своїх дітей можуть сьогодні скористатися послугами сервісів GPS, маючи при собі пристрій з розмірами невеликого брелка, дитина завжди буде знаходитися під наглядом, передавач важить всього десятки грамів, випускаються моделі, які можна вшити в одяг або вмонтувати у взуття.

Телефони з модулями GPS дозволяють людям відслідковувати знаходження своїх близьких, в даний час, практично всі стільникові компанії надають додаткові послуги позиціонування своїх абонентів. При виклику екстрених служб, вибирається будь-яка доступна мережу, таким чином, людина вчасно отримує послуги навіть у відсутність зони покриття свого оператора.

Хоча стільникові телефони викликають багато питань з приводу конфіденційності (споживачі часто не знають, що практично всі їх переміщення записуються і відслідковуються), у більшості випадків, оскільки сигнал на супутник йде по каналах мобільного зв’язку, саме за допомогою них, системи глобального позиціонування (GPS) можуть розкрити місцезнаходження людини, де б він не знаходився. Це допомагає органам правопорядку відстежувати злочинців або розшукувати зниклих людей. Ваша домашня охоронна сигналізація також, без будь-яких складнощів, може бути підключена до системи позиціонування.

Сьогодні на ринку пропонується велика кількість пристроїв забезпечують зв’язок з GPS, розглянемо декілька найбільш поширені з них. Існує три основних типи одиниць GPS стеження, всі вони засновані на різних методах збору і відправки даних в інформаційний центр системи. Отже, перший тип, це реєстратори даних. GPS реєстратор даних — пристрій провідне журнал положення об’єкта, через регулярні проміжки часу він зберігає інформацію у флеш-пам’яті або передає в базу. Дані з пам’яті, можуть бути відновлені, переведені в інші реєстратори або викачані на комп’ютер за допомогою наявного USB інтерфейсу. Такі пристрої підходять для мандрівників і любителів велосипедного спорту, які можуть скористатися системою реєстрації для розробки маршрутів прямування.

GPS-трекери (приймально-передавачі) дуже популярні на сьогоднішній день пристрої, застосовуються для забезпечення збереження вантажів, особистої безпеки і т.д. З їх допомогою система проводить розрахунок координат місця розташування об’єкта, напрями, швидкості і відстані. Відомості передаються на центральну базу даних, оновлення інформації відбувається через рівні проміжки часу. Пристрої використовуються для моніторингу судноплавства і переміщення вантажів, з їх допомогою легко відстежувати, як транспорт, так і окремих осіб, вони задіяні в системах контролю палива та обліку робочого часу. GPS-трекери дуже часто застосовуються для здійснення шпигунства і запобігання крадіжок транспортних засобів.

Останній вид, це зчитувачі даних, вони включаються по команді і залишаються в безперервній роботі, здійснюють безперервний прийом і передачу, хоча не так часто використовується в якості GPS-трекера. Пристрій особливо корисно для відстеження вкрадених товарів. Мобільний телефон з вбудованим модулем GPS також може відповідати на SMS і таким чином виконувати функції зчитувача. Однак така технологія знаходить застосування у відстеженні вкрай рідко. Всі перераховані пристрої взаємозамінні, тобто, в якій або мірою виконують схожі функції.

Розвиток систем віддаленого позиціонування відкриває людині безліч хороших перспектив, однак предмет стеження за допомогою супутників, в глобальних масштабах, гаряче обговорюється, через потенційного порушення конфіденційності. Звичайно, в Україні це поки не так актуально, оскільки подібні системи навігації для широкого користувача тільки розвиваються (проект ГЛОНАСС поки ще не запущений), проте в США і Європі це питання стоїть гостро.

Є не так вже багато способів, які можуть бути прийняті для захисту від небажаного спостереження GPS. Один з можливих варіантів, це глушіння сигналу GPS перешкодами, проте, це є незаконним у багатьох країнах світу, у зв’язку з можливістю впливу на канали зв’язку, які використовуються в авіації.
Інший спосіб полягає у використанні пристрою, який може встановити, коли відбувається відправлення радіосигналу GPS, й оповістити про це господаря. Тим не менше, більшість власників навігаторів, стільникових телефонів та іншої техніки працюючої по просто GPS технології, просто відключають функцію стеження.