Вуличні ліхтарі в США будуть повідомляти про злочини

Вуличні ліхтарі в США будуть повідомляти про злочини
В американських містах впроваджується нова система безпеки, яка отримала назву ShotSpotter. Унікальність системи полягає в тому, що вона непомітна для оточуючих, оскільки вбудовується у вуличні ліхтарі, але при цьому здатна ідентифікувати звуки пострілів і повідомляти про них в поліцію.

Як передає Ge Reports, в даний час система вже використовується в найбільш густонаселених містах США — Сан-Дієго (штат Каліфорнія) і Джексонвіллі (штат Флорида). «Розумне» вуличне освітлення тут може повідомляти про вільних паркувальних місцях, рух транспорту, моніторити погодні умови. Тепер вуличні ліхтарі навчили ще й повідомляти про вуличні злочини, виявляючи звуки пострілів в загальному міському шумі.

Розробник системи — компанія GE Lightning — запевняє, що ліхтарі будуть реагувати виключно на постріли, тому як здатні відрізнити їх від хлопавки, вибухів феєрверків і шуму автомобілів.

До речі, згідно зі статистичними даними, в «911» надходить лише кожне десяте повідомлення про вуличну стрільбі. Нова технологія, сподіваються в поліції, дозволить більш оперативно реагувати на подібні інциденти.