Чому «морські котики» не носять Beretta

Чому «морські котики» не носять Beretta
Морські котики США надали перевагу німецькому пістолету Heckler & Koch, а не італійській Beretta92. Чому? Відповідь проста — чим начальство наказало, тим і користуються, бо людям військовим вибирати не доводиться. Чим же так не догодила Beretta92, яка раніше перебувала на озброєнні в підрозділах морських піхотинців? Відповідь треба шукати в передісторії. У збройних силах США склалася традиція — будь-яку військову спецоперацію починають саме морські піхотинці. Інтенсивна експлуатація пістолетів Beretta92 морськими піхотинцями, виявила масу недоліків, які не помітила спеціальна комісія, коли зараховувала на «службу» ця зброя.

[img]http://ohrana.ru/upload/img_1/artembut/66d11b7d8a2b28284145f27fab8807ee.jpg[/img

]Відкритий ствол пістолета Beretta92 виявився непридатним для специфічної роботи в морській піхоті. У вологому і просякнутому сіллю морському повітрі пістолет швидко виходив з ладу. Морська сіль висихала всередині і зовні стовбура і руйнувала роботу механізму пістолета, роз’їдаючи метал. Саме з цієї причини «морські котики» потребували частої зміни зброї.

Але це була не єдина причина. Другою причиною був противник, вірніше його відмінна індивідуальний захист, яку пістолет Beretta92 не міг пробити в силу слабкого ударної дії 9-мм кулі. Так як противника вибирати неможливо, то довелося вибирати нову зброю. До того ж, Beretta92 ніяк була пристосована для стрільби з глушником — не дивлячись на всі спроби інженерів, бавовна при пострілі все одно виходив досить гучним, що в рамках «секретності» проведених операцій просто неприпустимо.

Американці звикли все робити з розмахом і замість того, що б «по-тихому» вибрати відповідний пістолет, вони оголосили конкурс. У 1994 році US Special Operations Command (Командування Сил Спеціальних Операцій США — US SOCOM) висунуло цілий ряд вимог до зброї спеціального призначення.
Підвищена потужність пострілу — щось середнє між Beretta92 і стандартним автоматичним карабіном М4.
Магазин мінімум на 12 патронів.
Глушник.
Лазерний і інфрачервоний покажчики мети.
Тактичний ліхтар підсвічування.
Живучість ствола не менше 30 000 пострілів.

І все це не повинно знижувати точність стрільби на відстані як мінімум 50 метрів, пістолет повинен витримувати стрілянину в агресивному повітряному середовищі — мінімум 2000 пострілів, а в звичайних умовах більше 6000, і, знову ж таки, без втрати точності.

[img]http://ohrana.ru/upload/img_1/artembut/19ed6565d40395481264806c103b9317.jpg[/img]

В результаті військове командування хотіло отримати «суперзброю», озброївшись яким, морський піхотинець мав виходити переможцем у будь-якій ситуації. Вони сподівалися, що новий пістолет буде вигравати бій на короткій дистанції (до 50 м) у первинного зброї, яким була автоматична штурмова гвинтівка. За даними з різних джерел, армійці протестували понад 30-ти зразків різної зброї. На першому етапі випробувань лідерами були дві збройові фірми — німецька «Heckler & Koch» і американська «Colt». У 1995 році SOCOM нарешті зробив вибір і прийняв модель «Heckler & Koch» USP. Цей пістолет вже добре себе зарекомендував себе і пройшов випробування в рамках німецької військової програми «Пістолет-90». Його переробили відповідно до вимог конкурсу, після чого пістолет отримав назву «Mark 23 Model 0 US SOCOM Pistol» — в неофіційною версією Heckler & Koch Mk23 Mod0.

Вийшов великий і красивий пістолет найбільшим «національного американського калібру» для автоматичних пістолетів — 45АСР (11,43 / 23мм). Автоматика пістолета Heckler & Koch Mk23 Mod0 працює за принципом віддачі стовбура з коротким ходом. Замикання, як і в пістолеті Colt 1911 здійснюється перекосом стовбура. Для збільшення точності стрільби і з метою зменшення впливу на балансування зброї всяких «девайсів» у вигляді лазерного целеуказателя, глушника і тактичного ліхтаря, стовбур пістолета був значно подовжений. Частина дула пристосували для використання штатного глушника і зробили його виступаючим, зі спеціальною нарізкою. Для кріплення іншого «обважування» під стволом були зроблені своєрідні «рейки».

У дворядний магазин вміщається 12 патронів. Для стійкого утримання рукоятки навіть мокрою рукою, її покрили спеціальним гумоподібним складом — з цією ж метою продумали зручний кут нахилу і баланс. Для зручної стрілянини не знімаючи неопренових рукавичок, які є частиною гідрокостюма, була збільшена спускова скоба — це робить стрілянину комфортною. Для підвищення захисту від агресивного середовища все зовнішні поверхні оксидовані і азотований, а кожух-затвор виконаний з хромо-молібденової сталі. Розробники врахували всі вимоги військової комісії до безпеки використання зброї — пістолет Heckler & Koch Mk23 Mod0 оснащений декількома запобіжниками.

Для полегшення стрільби в темний час доби приціл — регульований і постійний, має білі пластикові вставки і тритієві крапки, що світяться. Порівняно високо були підняті прицільні пристосування — коли приєднується глушник, то він не перекриває лінію прицілювання. Патронник, магазин і стовбур виконаний таким чином, що допускає використання патронів будь-якого виробника з різним типом куль. Якщо боєць сумлінно пройшов підготовку, то на перезарядку пістолета у нього піде рівно одна секунда — і форма магазину та магазинні засувка це дозволяють. Сумний глушник забезпечує рівень звуку пострілу до визначення «безшумний». Встановлений глушник чи не порушує балансування зброї, а інші «обважування» легко надягають і знімаються. Пістолет Heckler & Koch Mk23 Mod0 на рівних змагається з АК-74 і М4 у веденні стрільби на відстані не більше 50 метрів.

Чому «морські котики» не носять Beretta

Уже в 1996 році пістолет Heckler & Koch Mk23 Mod0 був узятий на озброєння. Але до сих пір чиновники сперечаються про доцільність застосування цієї зброї спецпідрозділами морських піхотинців, тому що пістолет вийшов дуже громіздким — при повній конфігурації (з тактичним ліхтарем, з глушником та інтегральним показником уели) він важить більше двох кілограмів. Саме тому «морські котики» так ефектно стріляють з двох рук — іншим способом з цієї «дуркою» ніяк не впоратися, але це дуже незручно робити через величезну захисної скоби. Для того, що б боєць повністю опанував новим пістолетом, він повинен днювати і ночувати в тирі, а це відбивається на якості його фізичної підготовки. Як виявилося, пістолет Heckler & Koch Mk23 Mod0 практично не має переваг перед іншими моделями пістолетів-кулеметів, а гроші на його розробку і придбання, витрачені чималі.

Чиновники з військового відомства сподівалися отримати зручний, потужний і практичний пістолет, а в результаті отримали кота в мішку у вигляді безглуздого чудовиська Heckler & Koch Mk23. Пістолет начебто повністю відповідає заявленим вимогам, але, в той же час, дуже погано пристосований до бойових дій. На «офіційно дозволених» фото, «морські котики» красуються з «офіційними» стволами, але під час ведення бою за краще зовсім інший пістолет, який значно зручніше і легше хваленого Heckler & Koch Mk23. Подейкують що це інший Heckler & Koch, моделі USP45СТ Compact Tactical калібру 11,43 мм або Heckler & Koch, а так само Colt 1911.