Дайджест пістолетів малого калібру

Дайджест пістолетів малого калібру
Менше не завжди означає гірше. Це твердження безпосередньо відноситься і до зброї. Від нього не завжди потрібна висока пробивна здатність, іноді це якість буває вкрай небажано. При штурмі літака, небезпечно користуватися потужною зброєю — постріл може пошкодити обшивку і тоді «не солодко» доведеться не тільки терористам. Дуже важливо, що б куля не рикошетировать, і вже якщо потрапила в ціль, то віддала б їй свою енергію не виходячи за її габарити. Цим критеріям і відповідає малокаліберна зброя.

Beretta 9000S — між Maserati і Aston Martin

Італійська збройова фірма «Beretta» випустила в світ пневматичний пістолет «Аникс А 9000 Beretta», який є точною копією вогнепальної моделі «Beretta 9000S». До дизайну цієї зброї доклав руку автор «Maserati» і «Aston Martin» незабутній Гуджіаро — цей факт додає пістолету деяку гламурність і шарм високої моди. 22-зарядний магазин конвеєрного типу дозволяє використовувати сталеві кульки ВВ і абсолютно всі типи свинцевих і пластикових куль калібру 4,5 мм. Магазин виконаний з прозорого ударостійкого полікарбонату — конвеєрний тип подачі контейнерів з кулями дозволяє в будь-якій послідовності використовувати різні набої. Самі контейнери виготовлені з поліаміду-66, в який додано 30% скловолокна, що забезпечує живучість магазину близько 5000 пострілів. Прозорість магазину дає можливість контролювати кількість боєприпасів в кожному ролику, сам магазин легко знімається за допомогою спеціальної засувки.

Walther завжди Walther

Дайджест пістолетів малого калібру

Німецька компанія «Carl Walther GmbH Sportwaffen» апріорі не може виробляти неякісне зброю. Саме тому пістолет «Walther CP 88 від Umarex» є взірцевою копією культового бойового пістолета. Характерна символіка на зброю говорить про його надійність, і ви можете бути впевнені на всі 100%, що пневматика не вийде з ладу після першого десятка пострілів — вальтер залишається Вальтером в будь-якої версії. Він оснащений нарізним стволом калібру 4,5 мм, який виконаний з якісної сталі. Пневматичний пістолет «Walther CP 88 від Umarex» вийшов надійний, точний і потужний, масивність надає йому більше реалістичності (вага зброї трохи більше 1 кг) — ці характеристики вигідно відрізняють його від аналогічних пластмасових «побратимів», які більше схожі на іграшки. «Умарекс» вражає своєю дальністю стрільби — цей показник досягає декількох сотень метрів. Такі дистанції у інших пістолетів вдвічі менше. «Walther CP 88 від Umarex» є зразком професійної пневматики і підійде для спортивної стрільби.

Отаман — два рази натисни один раз вистріли

Дайджест пістолетів малого калібру

Російський пневматичний пістолет «Отаман» не схожий ні на один з сучасних пістолетів — ні зовнішнім виглядом, ні конструкцією, ні принципом дії. Його форма не відрізняється «естетикою», а прицільні пристосування псують якусь «цілісність». Жоден пістолет не може похвалитися такою «мега Багатозарядний», як «Отаман». В одній з його моделей в магазині 133 сталевих кульки, а в комплект іншого входить два змінних магазину по 60 куль в кожному. Фішкою «Отамана» можна назвати те, що для того що б зробити постріл, спусковий гачок треба тиснути аж ДВА рази — перший, зводиться курок, другий — власне сам постріл. На одній з моделей скоба сконструйована під великий палець ЛІВІЙ руки. Так що, якщо ваш пістолет потрапить до чужих рук, то стріляти він, швидше за все, відмовиться.

Конструкція пістолета викликає, м’яко кажучи, здивування. У всіх пістолетів стовбури розташовуються там, де їм і належить бути, а у «Отамана» він, чомусь, знаходиться на місці направляючої пружини затвора «правильного» пістолета — тобто, ПІД стволом! Запитайте, що ж знаходиться на місці стовбура? А там клапан для заправки стисненим повітрям.

Але це ще не все, чим здатний здивувати «Отаман». Він ще може стріляти і сигнальними патронами на висоту понад 50 м — прямо портативна ракетниця. Більше жодна пневматична зброя не здатна на подібний феєрверк.

З недоліків можна відзначити складність в зарядці багатокамерного магазину — як тільки алгоритм порушується, так відразу з зарядного бункера фонтаном вилітають кульки. Конструкція пістолета дуже чутлива до будь-якого забруднення — якщо стріляти в тирі, то на це можна закрити очі, а якщо по банкам на природі, то можуть виникнути проблеми. Гвинтовий запобіжник втратити не складе труднощів, він дуже легко викручується.

Ruger — «гаражний пістолет»

Дайджест пістолетів малого калібру

Ще один пневматичний пістолет, який не схожий за формою на більшість побратимів, це «Ruger Standart Mk.I». Незвичайна форма не вплинула на точність стрільби, на зручність у використанні, і на надійність. Вільям Ругер перейнявся створенням простий і недорогий моделі для плінкінга в 1948 році, як раз це місце в той час було вакантним.

«Плінкінга (англ. Plinking) — розважальна стрілянина по різних нестандартних мішенях (пивні банки, пляшки і так далі).»

Перша партія пістолетів збиралася Ругера в гаражі, і йому допомагав друг — Олександр Штурм. Гараж перейменували в «Червоний сарай», а гроші на «виробництво» зайняли у друзів — 50 000 $ пообіцяли повернути … коли-небудь. Головним принципом Вільяма Ругера було переконання, що «виробництво має бути якомога простіше, а прибуток — як можна вище». Фірма отримала назву від «батьків-засновників» «Sturm, Ruger & Co» і за рік наштампувала дві тисячі пістолетів. Зовні новоспечений «девайс» здорово скидався на японський пістолет «Намбу», його Ругер привіз додому зі служби в морській піхоті під час Другої Світової війни. Пістолети, вироблені «Sturm, Ruger & Co», користувалися величезною популярністю — фірма швидко розплатилася з боргами і розширила виробництво. Після трагічної загибелі Олександра Штурма, Ругер став одноосібним власником збройової імперії.
ї
Перший пістолет «Ruger Standard Mk.I» під малокаліберний патрон калібру. 22 поєднав в собі найновітніші технології того часу і мав при цьому, на подив, низьку вартість — він просто був приречений на успіх. Асортимент пневматичних пістолетів «Ruger Standard» істотно розширився — з’явилися спеціалізовані варіанти для спортивної стрільби, моделі з глушником для спецназу, і елітні обмежені парить, які призначені для колекціонерів.

«Ruger Standard Mark II» зразка 1982 року має магазин ємністю 10 патронів, покращений запобіжник, новий спусковий гачок і регульовані прицільні пристосування.

«Mk.II Тагіт» зразка 1983 року — це спортивна модель з посиленим стволом. Пістолет призначений для особливо точної (цільової) стрільби, він повністю виготовлений з нержавіючої сталі. «Mk.II Government Target», який з’явився в 1987 році, являє собою «відшліфовану» спортивну версію.

Для бійців американського спецназу військово-морського флоту фірма створила модель пістолета «Ruger Mk.II Amphibian» — його називають зброєю четвертого покоління. Цей пістолет став особистою зброєю бойових плавців і повністю виконаний з нержавіючої сталі, а так само, має укорочений стовбур. Глушник представляє собою єдину конструкцію зі ствольною коробкою — це дозволяє вести стрілянину, не виливаючи воду з каналу ствола і глушника.
Пістолети з копійчаною собівартістю і фантастичною прибутком зробили фірму «Sturm, Ruger & Co.» збройовим підприємством №2 в Америці, і привласнили №1 серед «зброярів» взагалі в світі, які випускають зброю для «цивільного» ринку.