Біометричні замки

Біометричні замки
Для забезпечення безпеки, як власного життя, так і свого майна, розробляються нові технології. Однією з таких технологій належить до біометрія. Продуктом ж даної технології є біометричні замки.

Біометричні замки

Біометричні замки — це системи контролю доступу нового покоління. Процес відкривання і закривання замка здійснюється шляхом прикладання пальця до оптичного сенсора, далі сенсор сканує відбиток пальця. Біометричні замки засновані на принципі певної кількості комбінацій ключа, велика кількість яких обумовлюють більший рівень безпеки. Продукти біометричних технологій впроваджуються в Україні, в першу чергу, на особливо важливих об’єктах, а вже потім використовуються в якості засобів захисту простими громадянами. Біометричні замки, в цьому плані, не виняток, але сьогодні їх вже починають встановлювати і в деяких квартирах. На принципі унікальності папілярного візерунка пальців людини і заснована унікальність такого типу замка. Сенсор замку візуально сприймає малюнок і, за умови збігу, відкриває двері, до речі на сторінці http://www.ozds.ru/services/slabotochnie/ ви можете замовити встановлення чи проектування слабкоструменевих інженерних систем за доступними цінами.

За своїм захисним і запірним характеристикам — взломостойкости і секретності — біометричні замки практично нічим не відрізняються від, наприклад, механічних. У плані безпеки, є і безумовні переваги, які легко продемонструвати на такому прикладі: скільки було випадків, коли відбувалася втрата ключів, а потім пограбування? — Зловмисники крадуть або знімають зліпки з ключів, відкриваючи собі таким способом доступ до власності обраної жертви.

З біометричним замком цього можна вже не боятися. Ще до переваг слід віднести той факт, що технологію, на якій базуються біометричні замки, досить важко вивести з ладу, крім того, зловмисники часто просто губляться, зіткнувшись з таким чудом запірної техніки, і не знають, що з ним робити. Справа в тому, що такий тип замку не має ніяких функціональних отворів, вставивши в які чужорідний предмет, можна було б вивести його з ладу. Область сенсора здатна витримувати механічний вплив до 3,5 тонносіли на 1 кв. сантиметр площі поверхні. Крім того, біометричні замки наділені функцією звукового нагадування про залишену відкритих дверей, функцією сигналізації при спробі розтину.

Однак, збираючись встановлювати такий тип замка, слід врахувати деякі моменти, від яких залежить захист вхідних дверей і кваритири: відбиток Вашого пальця може модифікуватися внаслідок пошкоджень шкіри, тому має сенс занести в пам’ять замку якомога більшу кількість варіантів відбитка Вашого пальця. Вартість такого замку багато в чому залежить від обсягу його пам’яті: мінімально, замок здатний зберігати 100 відбитків, чого цілком достатньо для установки на двері житлової квартири. Оскільки живлення пристрою здійснюється через батарею, важливо не помилитися і з її вибором. Як правило, термін роботи замка від одного комплекту батарей становить близько одного-півтора років. Таким чином, це ні трохи не гірше, ніж знаменитий електронний кодовий замок.

Застосовуючи біометричні системи захисту, можна убезпечити також і свій автомобіль. Існують аналогічні системи, призначені для установки на транспортних засобах.

Біокод

Однією з різновидів протиугінних систем є біокодом. Принцип його заснований все на тій же процедурі визначення по відбитку пальця. Цей пристрій призначений для установки в салоні автомобіля. Сканер протягом двох секунд визначає приналежність відбитку пальця власнику. При цьому, в біокодом входять також бездротові цифрові реле, керовані по штатній проводці і захищені від пошуку за допомогою діагностичного обладнання, які не дозволять зробити викрадення. Останні моделі таких систем передбачають наявність так званого «тривожного пальця» в пам’яті системи, що рятує в разі впливу викрадача на водія.

При ідентифікації цього пальця біокодом імітує нормальний режим роботи, але потім, через деякий час, коли викрадачеві вдається втекти на автомобілі на певну відстань, блокує двигун. Є також функція постійного контролю відкритої водійських дверей. Якщо двері відкриті більше двох секунд, то після першого натискання на гальмо система зажадає повторної ідентифікації, і якщо володілець не буде пізнаний, заблокує двері. Пам’ять такого пристрою, в порівнянні з біометричними замками для вхідних дверей, невелика — не більше 10, однак цього, як показує практика, виявляється досить. Не варто турбуватися, що наявність системи біокодом на Вашому автомобілі може якось негативно позначитися на функціонуванні або технічні характеристики транспортного засобу.