Як правильно вибрати систему відеоспостереження

Як правильно вибрати систему відеоспостереження
Кожен комплект дозволяє здійснювати перегляд, запис, зберігання та пересилання інформації, отриманої з їх допомогою. Крім того, будь-який комплект використовує відеокамери.

Розвиток комп’ютерних технологій зробило модель на основі комп’ютерної системи трохи більш передової, на відміну від систем відеоспостереження СК. В обох видах використовуються відеокамери самого останнього покоління, які відрізняються не тільки великою потужністю, але і функціональністю і високою якістю одержуваного зображення. Виробники відеоспостереження на основі спеціалізованого комплекту змушені вдосконалювати свою продукцію:

покращувати ПО і їх технічний пристрій. А в цей час основне завдання виробників відеоспостереження на основі комп’ютерних технологій зводиться лише до виробництва плати — адаптера, яка не змінює свого зовнішнього вигляду і технічних особливостей ось уже кілька років. Адаптер призначений для встановлення в комп’ютерну систему відеоспостереження, після чого починається робота програмістів і технічних працівників.
 
Важливою для поширення того чи іншого виду є мовна проблема. Тоді як виробники системи СК змушені працювати над тим, щоб їх техніка була адаптована і зрозуміла для широкого кола споживачів, виробники комп’ютерних систем навіть не замислюються про існування цієї проблеми — мовні настройки за замовчуванням вбудовані в драйвер адаптера.
 
На жаль, системи відеоспостереження СК мають ще один серйозний недолік — ціну. Вибираючи дешеву систему, ви ризикуєте отримати неякісний продукт, тоді як більш якісна система СК коштує дуже дорого, і її придбання і подальше обслуговування доступно не для всіх. Але якщо ж ви зважилися на її придбання, то натомість отримаєте наступні переваги:

Компактна і не змушує переплачувати за непотрібні і нефункціональні пристрою в її складі;
Можливість стеження одночасно за великою кількістю працюючих відеокамер;
Додаткові функції — пожежна та охоронна сигналізація, контроль доступу до них;
Проходження сертифікації, повну відповідність сучасним вимогам безпеки.

Її компоненти — це власне відеокамера і відеомонітор, а також квадратори, необхідні при використанні чотирьох відеокамер, або відеомультиплексор, якщо число відеокамер коливається від 4 до 32, і є необхідність одночасного спостереження за кожною з них. Якщо ж число відеокамер більше 32, то в комплект системи відеоспостереження СК входять матричні комутатори відеосигналу, а для запису одержуваного зображення і його зберігання на універсальному носії використовуються відеомагнітофони.
 
Відеомонітор системи відеоспостереження необхідний для того, щоб бачити зображення, що отримується з камери, в області її дії. Відеомонітор має ряд важливих технічних характеристик. Розмір екрану зазвичай знаходиться в рамках від 5 до 21 дюйма по діагоналі, його дозвіл, або кількість горизонтальних рядків, становить від 300 до 1000 ТВ — ліній.
 
Кількість відеовходів для можливості одночасного підключення декількох камер — один, два або чотири, перемикання між ними може бути як ручним, так і налаштовуватися автоматично. Крім того, найбільш сучасні моделі відеомоніторів мають ряд вбудованих корисних функцій — це квадратор для показу зображення з чотирьох підключених камер, аудиоканал для передачі звуку, «тривожний вхід» і т.д.