Слабкострумні системи в системі безпеки

Слабкострумні системи в системі безпеки
Системи безпеки підприємства чи іншого об’єкта, складаються з безлічі підсистем. Зрозуміло в даному контексті справедливо припустити, що чим більш сучасними є системи безпеки і чим більше вони інтегровані і зав’язані в один моноліт, тим більше вони ефективні.

Слабкострумової системою називають інженерну систему, яка присутня практично в будь-якій будівлі. Від обсягу і складності слабкострумових мереж залежить якість життєзабезпечення будівлі. Наприклад, серед слабкострумових систем магазину виділяються:

система відеоспостереження;

система оповіщення та система зв’язку;

система захисту від крадіжок;

пожежна сигналізація;

система контролю доступу в підсобні приміщення;

охоронна сигналізація;

система, що інтегрує роботу всіх перерахованих систем.

Як правило, основні труднощі при побудові слаботочной системи виникають на етапі формулювання завдання, тому що сам замовник не завжди усвідомлює і розуміє, що дійсно йому потрібно. Компанії-інсталятори, які спеціалізуються на проектуванні та введенні в експлуатацію, мають на ці випадки, свої напрацьовані системи, сучасні підходи і прилади, що полегшують підбір всього необхідного. Причому, багато що залежить від розмірів торговельної площі, наприклад, для невеликих магазинів і павільйонів основне — пожежна сигналізація, для великих магазинів має місце наявність більшості, з перерахованих вище систем.

Система відеоспостереження

Слабкострумні системи в системі безпеки

Система відеоспостереження вкрай необхідна для будь-якого магазину, особливо, якщо це стосується магазинів з самообслуговуванням, так як суттєво знижує кількість скоєних крадіжок, не тільки сприяючи швидкому розкриттю крадіжки, а й впливаючи психологічно на потенційного злодія серед покупців (можливий навіть варіант установки муляжів відеокамер), завдяки чому її установка окупається швидко і повністю. Виявлення крадіжок співробітниками магазину є більш складним заходом, за умови, що організація таких крадіжок істотно вище, відбуваються вони частіше, а втрати від них, відповідно, більше. Головною проблемою таких крадіжок є вчинення їх в змові, зокрема з охоронцями.

Для запобігання та виявлення подібних крадіжок приймається ряд заходів:

визначення колективної відповідальності (на жаль, майже нездійсненна для магазинів з самообслуговуванням);

перешкода встановленню дружніх відносин між персоналом і охороною;

обмеження доступу для основних співробітників до пульта відеоспостереження;

монтаж прихованих відеокамер, призначених для розслідування крадіжок та інших подій (ці відеокамери не застосовуються для спостереження за підсобними приміщеннями і торговим залом).

Відеоспостереження може бути:

аналоговим — з використанням звичного монітора, відеомагнітофона, відсутністю широкого набору функцій і необхідності у персоналу «володіти комп’ютером», бо його не передбачається;

цифровим — припускає використання передового підходу, звичного для ока людини кольорового відображення на комп’ютерному дисплеї, великих обсягів відео архівів, швидкий пошук по ним, установку певних параметрів роботи, отримання інформації різними каналами зв’язку і інші достоїнства цифрової технології обробки даних.

Вартість цих систем відеоспостереження істотно не відрізняється, тому одним з основних критеріїв для вибору є перевагу роботи з комп’ютером. Однак, варто сказати, що на сьогоднішній день є і цифрове відеоспостереження з некомп’ютерним відео. Такі системи з управління та встановлення схожі з аналоговою технікою, а функціонально аналогічні можливостям цифрового обладнання. При цьому, вартість таких систем досить висока.

Вибір відеокамери і пристроїв управління відеокамерами

Сучасний ринок відеокамер надає покупцеві широкий вибір різноманітних відеопристроїв і відеокамер, здатних задовольнити різні потреби для різного гаманця. Як правило, більшість пристроїв управління відеокамерами не є дорогими, а ось ціни на відеокамери можуть варіюватися в досить великих межах. Вибір відеокамер вимагає ґрунтовного підходу: чіткого уявлення завдань, знання технічних характеристик і особливостей типів відеокамер, можливість їх встановлення на території, що охороняється і багато іншого. Найчастіше, без консультації і допомоги фахівця не обійтися, адже самостійна оцінка зображення на моніторі в ідеальних умовах не завжди відповідає бажаної зображенні в реальних обставинах.

Система оповіщення та система зв’язку

Головними завданнями системи оповіщення в магазині є:

створення музичного супроводу для покупок (фону);

оповіщення відвідувачів про виникнення аварійних, тривожних ситуацій (відбувається автоматично);

інформування відвідувачів і персонал про які-небудь події, наприклад, акції.

Система зв’язку, головним чином з касами, може бути реалізована на підставі принципу селектора або ж за допомогою внутрішньої АТС, причому, останній варіант кращий, так як є більш передовим (прогресивним) і зручнішим.

Система захисту від крадіжок

Слабкострумні системи в системі безпеки

Під системами захисту від крадіжок (система проти крадіжок) розуміються такі системи, які можуть бути встановлені при виході з магазину. Вони вже практично повсюдно використовуються в сучасних магазинах, як невеликих, так і великих. Системи захисту від крадіжок мають наступний принцип роботи: до товару, що знаходиться в торговому залі, кріпиться спеціальна мітка, яка може бути встановлена (визначена) на виході відповідним пристроєм, що представляє собою дві великі, паралельні один одному дуги. При цьому, мітка з товару, сплаченого на касі, знімається або деактивує. Варто сказати, що існують різні типи міток, в залежності від виробника і типу завдань.

Система контролю доступу в приміщення

Слабкострумні системи в системі безпеки

Такі системи доступу (контролю) аналогічні самим звичайним замкам: потрапити в приміщення мають можливість тільки ті, хто володіє ключем, з тією лише різницею, що:

будь-який «ключ» системи є унікальним, не має іншого такого ж;

«Ключ», який використовується в системі, не потребує певному розміщенні, відкривається при одному лише тому, що піднесло (не потрібно чіткого попадання в замкову щілину);

кожен «замок» (система доступу) може бути відкрита лише певними «ключами» з конкретного дозволяє списку.

Головні переваги системи контролю доступу полягають в тому, що вони дозволяють:

практично відразу оновлювати список «ключів»: додавати «ключ» для нового співробітника або видаляти при втраті і звільнення;

контролювати і утримувати двері постійно зачиненими, що не ускладнюючи пересування співробітників об’єкта, так як відкриття здійснюється практично одночасно з піднесенням «ключа»;

використовувати один «ключ» для відкриття відразу кількох дверей.

«Ключем» у всіх операціях системи доступу є різні типи коди носіїв.

Існує два типи систем доступу в приміщення:

з підключенням до комп’ютера, — мережевого тип;

і без підключення до комп’ютера — автономний.

Використання мережевого типу найпереважніше і, відповідно, більш широко застосовується, так як в цьому випадку можна чітко визначити який співробітник, в який час (свята, робочі дні, конкретні години і т.д.) може увійти в систему, дозволяючи вибудовувати і аналізувати графіки заходу / виходу та переміщення співробітників. Також підключення до комп’ютера дає можливість інтегрувати (з’єднувати) будь-яку систему доступу та інші важливі системи, що входять в єдину слабкострумову систему об’єкта.