Заходи фізичного захисту комерційної та іншої інформації в Україні.Частина 2

Заходи фізичного захисту комерційної та іншої інформації в Україні.Частина 2
Спеціальні заходи, які використовуються зацікавленими особами і компаніями для захисту інформації, можна розділити на зовнішні і внутрішні.

До так званим зовнішнім заходам можна віднести вивчення партнерів, клієнтів, з якими доводиться вести справи або комерційну діяльність в якості контрагентів, збір якомога повнішої інформацію про таких їх якостях, як надійність, платоспроможність.

Під час здійснення внутрішніх дій і заходів щодо забезпечення безпеки вивчаються зв’язки співробітників підприємства (фірми), встановлюються особи, що проявляють інтерес до діяльності підприємства і персоналу, а також вирішуються питання підбору і перевірки кадрів, що надходять на роботу в приватне підприємство або компанію. Для цього дуже ретельно вивчаються анкетні дані кандидатів, їх поведінку за місцем проживання і колишньої роботи (в цьому випадку доцільно доручити службі безпеки компанії відібрати пояснення і характеристики у сусідів кандидата), особисті та ділові якості, психологічна сумісність зі співробітниками, які вже працюють на підприємстві і якими керівництво дорожить як потрібними і корисними співробітниками. Вивчаються причини звільнення з попереднього місця роботи, судимість та інші моменти, які в майбутньому можуть зіграти негативну роль в діяльності компанії і в питанні збереження конфіденційної інформації.

Як показує практика, витік цінної інформації може відбуватися з ініціативи співробітників підприємства (фірми). У мотиваційній основі своїх вчинків в основному лежить користь або помста. У зв’язку з цим необхідно звертати увагу на осіб, які явно виявляють необгрунтовану цікавість до інформації, передбачуваним угодам, партнерам і т.п.

Комп’ютеризація підприємницьких структур, доступ до інформації привертають як конкурентів, так і злочинців. Почастішали випадки крадіжок баз даних великих компаній, витоку конфіденційної інформації за допомогою використання комп’ютерних технологій в промисловому шпигунстві.

Завдання служби безпеки-своєчасно виявляти співробітників серед обслуговуючого персоналу, мають наміри використовувати знаходяться в їх розпорядженні відомості для продажу іншим зацікавленим особам або використовувати в своїх особистих корисливих цілях.

Здійснення внутрішніх та зовнішніх заходів захисту цінних інформаційних систем має покладатися на спеціально підготовлених осіб. Це можуть бути Українські приватні Охоронне підприємства. Не виключено, що і власні служби безпеки, за умови наявності в штаті підготовлених професійних співробітників, зможуть впорається з поставленим завданням. Використання для захисту секретів компанії найскладніших електронних пристроїв і пристосувань дозволяє не тільки стримувати їх відплив, а й зупиняти такий вид діяльності, як промисловий (комерційний) шпигунство. зрозуміло, що не останню роль в досягненні поставлених цілей грають і програмні компоненти та продукти, які надійно захищають інформацію, що зберігається в електронному вигляді. Так як захисні заходи вимагають величезних витрат, підприємець самостійно вирішує, що йому вигідно: миритися чи з витоком інформації або залучати до її захисту охоронні компанії чи інших професіоналів.

Не забувайте прописну істину, яка не дивлячись на свою старість не втратила актуальності: скупий платить двічі.