Юридичні послуги в складі комплексу забезпечення безпеки

Юридичні послуги в складі комплексу забезпечення безпеки
У цій статті ми б хотіли підняти тему про роль юридичних послуг та знання права в забезпеченні безпеки підприємств в Україні.

Хто нехтує послугами юристів, юридичних компаній і можливістю побудови юридичного відділу-глибоко помиляється. Багато керівників підприємств помилково вважають, що утримувати на підприємстві штат юристів, та ще й користуватися юридичними послугами сторонніх компаній, це марна трата грошей. Спробуємо розвіяти цю оману.

Що ж можуть зробити юристи для забезпечення безпеки вашої компанії? А ось що:

Знайти в статуті і установчих документах прогалини, завдяки яким підприємство може стати об’єктом посягання рейдерів.

Правильно скласти договору і відповідну документацію, що підтверджує факт договірних відносин, таку як рахунки, акти виконаних робіт, акти звірок та інше. Ці дії допомагають захистити компанію від недобросовісного виконання своїх обов’язків контрагентами. Це гарантія оплати ваших товарів і послуг.

Вести позовну і претензійну роботу, захищати ваші інтереси в судах. Захист інтересів в суді від сторонньої юридичної фірми обійдеться дорожче.

Складати внутрішню документацію, таку як інструкції та договору з персоналом, наприклад договору про матеріальну відповідальність або охорони комерційної таємниці.

Відстояти інтереси фірми в контролюючих органах і мінімізувати витрати на штрафні санкції і «представницькі» витрати при візитах перевіряючих.

Часом явно вимальовується необхідність найняти сторонню юридичну фірму для надання юрпослуг. У багатьох виникає питання, а навіщо, якщо є свій юридичний відділ?

Справа в тому, що юридичні компанії, які не мають відношення до вашого бізнесу мають ряд переваг. А саме:

Можуть виконувати ту ж роботу, що і співробітники юридичного відділу фірми.

Вони зацікавлені в збереженні свого імені та іміджу професіоналів.

Вони можуть перевірити вашу компанію в цілому і провести аудит роботи юридичного відділу вашої компанії.

З огляду на більш частого застосування свого професіоналізму, вони частіше спілкуються з представниками судових органів, а значить можливе вирішення питань шляхом підключення зв’язків, що часом просто необхідно.

Працівники юридичних фірм зацікавлені в своєму розвитку і в розрахунку на рекомендації надають більш якісний сервіс для своїх клієнтів.

Переваги юридичного обслуговування від сторонніх юридичних фірм.

В принципі, практика показує, що юридичні послуги, що надаються сторонньою компанією більш високої якості, ніж послуги юристів, які у штаті компаній. Тут вже багато що вирішує фінансовий стан замовника. Якщо для малого бізнесу прийнятним варіантом є зміст юриста в штаті підприємства, то для середнього та великого наявність свого юридичного відділу не перешкоджає співпраці з юридичними компаніями або з приватними юристами і адвокатами на підставі господарських договорів. Сторонні компанії пропонують послуги за фактом необхідності або комплексне юридичне обслуговування.

Другий варіант більш прийнятний і виправданий, так вартість обслуговування нижча, ніж вартість роботи юриста при одноразових і не частих зверненнях.

У будь-якому випадку вирішує замовник.

І ще не маловажний момент-юридичним компаніям є чим відповідати в разі збитків, пов’язаних з їхньою недоброякісної роботою.

Ми вважаємо, що якісна робота досвідченого юриста допоможе якщо не запобігти, то істотно мінімізувати можливі втрати підприємства. Зважаючи на це, робота юридичного відділу або послуги сторонніх юристів, як частина комплексної безпеки-це суттєвий внесок в забезпечення безпеки життєдіяльності компанії.