Що таке SEO-маркетинг і чим він відрізняється від SEO-оптимізації сайту

SEO-оптимізація — це коли над вашим сайтом працює один або кілька людей, але всі обов’язково SEO-шники. Вони працюють з технічною стороною, їх головна мета — вивести сайт в ТОП і привести трафік. Продажі їх мало цікавлять, це не в їх компетенції. Максимум вони нададуть список рекомендацій щодо поліпшення юзабіліті і технічних доробок сайту.

SEO-маркетинг — це коли над вашим сайтом працює команда різнокаліберних фахівців. Вони об’єднані спільною метою: оптимізувати сайт так, щоб він продавав. Працюючи в одній зв’язці, вони опрацьовують кожен етап у воронці інтернет-продажів.

Методи пошукового SEO-маркетингу

Як не тільки підняти охоплення, але і підвищити продажі? Потрібно привести на сайт ту аудиторію, яка дійсно зацікавлена в ваш продукт, і запропонувати максимально зручний, простий і в той же час привертаючий до себе спосіб виконання цільової дії. Потенційний покупець відкриває кілька перших вкладок з пошукової видачі, зокрема каталоги сайтів, такі як catalog.tools — і вибирає серед них саме наш сайт.

Для цього SEO-marketing використовує такі інструменти:

  1. управління репутацією сайту в інтернеті за методикою SERM;
  2. важелі внутрішньої оптимізації: відсіювання нецільового трафіку, робота над юзабіліті, розширення та налаштування функціоналу, підвищення показників конверсії;
  3. зовнішнє просування: розміщення зворотних посилань на сторонніх ресурсах з метою отримання цільового трафіку і підвищення позицій сайту, підбір майданчиків з цільовою аудиторією, підготовка корисного і цікавого контенту, проведення договорів про публікацію.

Комплексне використання всіх важелів просування дозволяє збільшити відвідуваність і ефективність роботи з відвідувачами.

З чого складається SEO-Marketing сайту

Є два сайти. Зовні однаково корисні і цікаві, оснащені приблизно одними й тими ж формами замовлення, фільтрами, зворотними засобами зв’язку. Але один — на першій сторінці в пошуковій видачі, а другий — на десятій. Чому так? Ніхто не знає. Все дуже складно.

Все вирішує робот, штучний інтелект, який оцінює кожну сторінку по міріадами факторів і характеристик. Чому два однакових сайти виявилися так далеко один від одного, вам не дадуть відповідь з першого разу навіть розробники Google.

Тому в просуванні сайту складно що-небудь передбачити заздалегідь. Але є загальні моменти, на які все і покладаються і завдяки яким SEO-Marketing не тільки ще живий, але і залишається найефективнішим способом розкрутки в інтернеті в 2021 році.

Оптимізація технічної складової

Не тільки контент, але і технічна складова кожної сторінки повинна сподобатися пошуковому роботу. Він може не проіндексувати навіть найкорисніший і релевантний контент через одну маленьку помилку в коді.

Щоб привернути до себе пошукового робота, опрацьовують такі технічні моменти:

  • 301 переадресацію;
  • циклічні посилання;
  • файли robots, sitemap;
  • різнорівневі заголовки;
  • короткі URL і т. д.

Щоб розібратися у всіх нюансах, необхідне базове розуміння програмування, тому без фахівця тут не обійтися.

Оптимізація суті і змісту сайту

В 2021 році пошуковики роблять ставку на якісний контент і те, як люди його читають. Чим вони довше залишаються на сайті, чим цікавіше для них матеріал — тим більш доброзичливо налаштований і робот.

Щоб контент був корисним, він повинен бути релевантним. Простіше кажучи, в ньому повинні бути відповіді на ті питання, які гуглить користувач. А для цього контент потрібно забезпечити ключовими словами, оптимізованими зображеннями, привести до легко читаємої структури — щоб користувач міг пробігтися очима і знайти необхідну інформацію. Обсяг статті повинен бути не менше, ніж у конкурентів.