Апаратні криптовалютні гаманці

Апаратні криптогаманці дозволяють зберігати криптовалюту найбільш безпечним способом. Вони являють собою пристрої різного виду – у вигляді USB-флешки, маленького телефону, банківської картки і т.д. Апаратні гаманці не мають постійного підключення до Інтернету, що знижує ризик атаки хакера до нуля — приватні ключі зберігаються безпосередньо на пристрої.

Навіть у разі втрати/крадіжки пристрою є способи захисту накопичень, головне щоб ніхто не дізнався вашу seed-фразу. Деякі гаманці для зручності синхронізуються з мобільними програмами, деякі працюють повністю автономно.

Ledger

Ledger – найпопулярніший бренд апаратних гаманців. Випускається у вигляді USB-пристрою (Nano S Plus, Nano X) або пристрою із сенсорним екраном (Stax). Ціна в залежності від моделі 79-279 $. Підтримує 5000+ криптовалют та токенів (включаючи NFT). Працює через Bluetooth.

Trezor

Trezor — відомий виробник апаратних гаманців: Trezor Model One за 69 $ та Trezor Model T за 219 $. У комплекті до пристрою йде кабель та картки для seed-фраз. Підтримує 1000+ криптовалют. У найдорожчій версії є тачскрин та анонімізація.

Safepal

Safepal — автономний гаманець за 50 $, розроблений за участю Binance Labs. Працює через QR-коди без радіочастотних сигналів. Підтримує кілька десятків криптовалют, сотні токенів (в т.ч. NFT), DeFi додатки та інтеграцію з криптобіржами.

Bitbox 02

BitBox — апаратний гаманець швейцарського виробництва вартістю 147 $. Є дві версії: ексклюзивно для Біткоїна та мультивалютна (LTC, ADA, ETH та токени ERC20). Резервне копіювання та відновлення за допомогою microSD. Працює із Dapps в екосистемі Ethereum.

Ellipal

Ellipal – апаратний гаманець, рекомендований Forbes. У різних версіях коштує від 79 $ (екран 2.4 дюйми) до 139 $ (екран 4 дюйми). Підтримує 10000 активів. Не потребує бездротового зв’язку. Міцний металевий корпус. Автоматичне знищення за потреби.

Keystone

Keystone — пристрій з тачскрином і камерою у двох версіях: Essential за 119 $ і Pro за 169 $ (доданий сканер відбитка пальця та механізм самознищення). Приватний ключ генерується вручну через аналог «кидків кістки». Розшифровує смарт-контракти.

Coolwallet

CoolWallet — криптогаманець у вигляді карти від компанії CoolBitX (Тайвань). Дві версії: CoolWallet S за 99$ (простіше у використанні) та CoolWallet Pro за 149$ (безпечніший + стейкінг). Підтримує 12 000 криптовалют. Працює з технологіями Web3: Dapps, DeFi, NFT.

Keepkey

KeepKey — пристрій з OLED-дисплеєм за ціною 79 $. Дозволяє зберігати 40+ криптовалют. Підтримує обмін активів через інтеграцію із Thorchain. Працює з децентралізованими програмами. Гроші захищені PIN-кодом та додатковим паролем.

Tangem

Tangem – апаратний гаманець у вигляді карти, працює у парі зі смартфоном через NFC. Підтримує 1000+ криптовалют та токенів. Через смартфон працює з Dapps, дозволяє купувати NFT, заробляти у DeFi додатках. Від 55 до 70 $ в залежності від набору.

Coldcard

ColdCard — пристрій з оригінальним зовнішнім виглядом (нагадує калькулятор) за 149 $. Виробництво — Канада. Працює лише з BTC. Не вимагає підключення комп’ютера взагалі, є чіп NFC, досить великий загальної пам’яті. Можна настроїти «фейковий» PIN-код.

Який би криптовалютний гаманець ви не вибрали в 2023 році, завжди намагайтеся дотримуватися основних правил безпеки. Seed-фраза повинна зберігатися в недоступному для інших місці, непогано її ще й вивчити. Якщо є можливість підключити двофакторну ідентифікацію, зробіть це. Не відкривайте підозрілі електронні листи та посилання. Всюди використовуйте довгі надійні паролі. Тільки коли ваша криптовалюта буде в повній безпеці, ви зможете спати спокійно та користуватися всіма перевагами децентралізованих грошей, якими їх задумав Сатоші Накамото.