Безпілотник «Колібрі» стане новим дроном ВМС США

Безпілотник «Колібрі» стане новим дроном ВМС США
Згідно з офіційними даними, перший безпілотний вертоліт компанії «Боїнг» покликаний, хоча і в дещо зміненому вигляді, стати новим дроном морської піхоти США.

Безпілотники вже досить тривалий час широко використовуються американською армією і Командуванням сил спеціальних операцій. Як заявив кілька днів тому Джеф Шелтон, керівник маркетингового відділу «Боїнг», який курирує програму А160, офіційні особи компанії зараз проводять переговори зі своїми колегами з компанії NAVAIR з метою визначення подальшого майбутнього безпілотника Hummingbird в рамах програми розвитку морської піхоти. Представники NAVAIR заморозили цю програму в грудні. Офіційні особи компанії зараз роблять спроби «модифікувати діючий контракт» для того, щоб перезапустити проект А160 — так говорив Шелтон під час щорічного симпозіуму Асоціації армії США. Він відмовився прокоментувати причини рішення про відмову продовжити роботи над А160, також не сказав ні слова про те, які зміни можуть бути внесені до контракту для того, щоб роботи знову були відновлені.

Безпілотник «Колібрі» стане новим дроном ВМС США

Рішення призупинити роботи над проектом А160 було прийнято в той момент, коли особи, які очолюють цю програму, готувалися до проведення ключових випробувань нового безпілотного апарату. У вересні минулого року пропозицію компанії з виробництва зброї LockheedMartin, що отримало назву K-MAX, пройшов випробування в населеному пункті Юма, штат Арізона, а зараз розробка вже тестується в реальних умовах Афганістану. Безпілотник Hummingbird все ще повинен пройти оцінку на швидкість реагування. Також зі слів офіційних осіб «Боїнг», поряд з виробництвом безпілотних вертольотів, розглядають можливість будівництва і інших інноваційних літальних засобів.

Шелтон також згадав про те, що керівництво «Боїнг» передало проект А160 американському флоту, і цей проект став частиною програми флоту зі створення безпілотних авіаційних систем середньої дальності. Спочатку планувався як версія дрона FireScout з розширеними можливостями, MRMUAS міг би здійснювати польоти на більш далекі відстані, ніж FireScout, переносячи при цьому більш важку навігаційну апаратуру. Однак зараз майбутнє цієї розробки знаходиться під великим питанням, оскільки керівництво ВМФ США вирішило не виділяти додаткового фінансування на проект MRMUAS в рамках бюджету на рік.

Стало відомо про те, що компанія «Боїнг» має намір посприяти армії з метою розширити кількість запланованих місій дляHummingbird. Офіційні представники збройних сил США вже підписали певні домовленості щодо спільних технічних характеристик і того, яким чином будуть демонструватися технологічні можливості цього БПЛА, включаючи розширені можливості збору розвідданих, ведення спостереження, і також була обговорена ідея потенційного озброєння дрона. Але все-таки основна мета, що стоїть перед «Боїнг», — знову на рівних конкурувати з іншими виробниками авіатехніки для флоту.

Новий безпілотний вертоліт буде здатний поповнювати запаси підрозділів ВМФ, дислокованих різних гарячих точках Землі. Теоретично цей БПЛА також зможе перевозити вантажівки, які зазвичай добираються до військових баз по вкрай небезпечним дорогам в Афганістані. Останнім часом вантажні автоколони американської армії стали головною метою талібських інсургентів, часто використовують придорожні фугаси. Саморобні вибухові пристрої, розміщені на дорогах — це те, від чого найчастіше гинуть американські солдати і військовослужбовці сил коаліції в бунтівному афганському регіоні.