Як вибрати тепловізор?

Як вибрати тепловізор?
Вибір тепловізора є відповідальною комплексною задачею, адже сьогодні на ринку представлена ​​велика різноманітність моделей тепловізійних пристроїв, що відрізняються вимірювальними можливостями, функціоналом, габаритами і ціною.

Як вибрати тепловізор для вимірювань?

Основними критеріями вибору при покупці базового тепловізора є:

Чутливість.
Вимірювальний діапазон.
Дозвіл термограмми.
Наявність спеціалізованих функцій.

Для зручності вибору тепловізора виробники самі поділяють свої прилади на різні категорії: наприклад, тепловізійні камери будівельного і промислового призначення, що відрізняються вимірювальним діапазоном і специфічними функціями.

За розміром Болометрична матриці тепловізори технічного класу можна умовно розділити на моделі початкового, професійного та експертного класу. При виборі тепловізора слід пам’ятати, що ціна приладів зростає в міру збільшення можливостей і функцій, а тепловизор для охраны базового рівня прекрасно впорається з ІК-діагностикою на ближній дистанції.

Щоб не переплачувати за зайві функції, слід точно визначитися з об’ємом і типами задач, які належить вирішувати за допомогою тепловізора.

З пошуком протікання краще справляються моделі з високою чутливістю, здатні реєструвати невеликі температурні перепади.

Для проведення щоденних оглядів комутаційних пристроїв і розподільних шаф підійдуть так звані візуальні пірометри: недорогі прилади, що забезпечують візуалізацію теплового поля і вимірювання температури в певній галузі.

Для детальної зйомки великих об’єктів замість дорогої моделі з ширококутним об’єктивом можна вибрати тепловізор Pulsar Quantum, оснащений функцією панорамування. На виконання обробки результатів ви будете витрачати трохи більше часу, зате можна буде купити більш доступний за ціною прилад.

Виходячи з цього, при виборі тепловізора для спостереження доводиться шукати компроміс між необхідною дальністю дії приладу, допустимою вагою і прийнятною ціною. Моделі з більшою дальністю дії через свою вагу використовуються переважно стаціонарно, а для мобільного застосування краще підходять легкі тепловізори з широким кутом огляду, що забезпечують виявлення і розпізнавання теплоконтрастних об’єктів на середніх дистанціях.