Як вибрати електричний котел для опалення будинку

Як вибрати електричний котел для опалення будинку
Більшість людей під терміном котел на увазі саме газовий котел, так уже склалося історично. Але чому не використовувати для опалення будинку електричний котел? В такому випадку покупка обійдеться дешевше, при такій же продуктивності.

Що ще може виділити електричні котли опалення із загального ряду опалювальним приладів? Перше, на що хочеться звернути увагу — вони не вимагають спеціального монтажу, системи вентиляції та димоходів. Для установки не треба якогось окремого приміщення, немає потреби в постійному спостереженні через абсолютної безпеки в порівнянні з газовими котлами. На установку електрокотла для опалення не потрібно ніяких узгоджень і дозволів.

Електричний котел для будинку має різні характеристики і показники.

По-перше, за типом нагрівання теплоносія: непрямого нагріву (для нагрівання використовується ТЕН), прямого нагріву і індукційні.

Электрические котлы tenko непрямого нагріву працюють за рахунок нагріву теплоносія в ємності спеціальними електронагрівачами. Теплоносій нагрівається до певної температури, яка регулюється блоком управління, або кімнатним регулятором, потім нагрів припиняється до моменту, коли теплоносій охолоджується до нижче встановленої температури, тоді нагрів включається знову. Слід звернути увагу на те, що використання кімнатних регуляторів дозволяє використовувати електричні котли опалення на 20% — 30% економічніше. Мінусом таких котлів є ресурс Тена, який згодом доведеться чистити, а потім і зовсім замінювати. При їх експлуатації слід особливу увагу приділяти жорсткості води, домішки якої «люблять» накипом осідати на поверхні нагрівача.

Інший тип електричних котлів для опалення, які зустрічаються набагато рідше — котли електродного типу. Тепло тут утворюється за рахунок проходження струму крізь теплоносій, ніяких додаткових контурів і ТЕНів. Процес електролізу не відбувається, так-як анод і катод постійно міняються місцями з частотою 50 Гц, коливання електронів в результаті призводять до виділення тепла. Котел даного типу дозволяє довести економію електроенергії до 40%, він надійний і довговічний, має високий ККД до 96%. Мінусами таких котлів є особливості підключення до мережі електроживлення, теплоносієм можуть бути тільки спеціальні, зазначені виробником суміші.

Ще більш рідкісними є резистивні і індукційні котли опалення. Резистивний котел схожий з електродним, але тепловиділяючих елемент розміщений по всій поверхні нагрівача. Індукційний працює за принципом електромагнітної індукції. Обидва цих типу заслуговують на увагу споживача, не дивлячись на свою екзотичність.

Щоб вибрати електричний котел для будинку, треба знати споживану потужність системи. Вона розраховується дуже просто: 1 кВт споживаної потужності достатній для підтримки комфортної температури на площі до 10 кв. метрів, з огляду на висоту стель близько 3 м.

Отже: газ поки що дешевше електроенергії, але організовуючи собі «опалювальний» тариф і встановивши двозонний лічильник ви істотно зменшите вартість споживаної електроенергії. Вартість системи з електричним котлом опалення дешевше аналогічної з газовим. Для монтажу не потрібно ніяких дозволів, реєстрацій, немає потреби в димоходах, вентиляційних каналах, електричний котел опалення компактний, безшумний і не вимагає монтажу в окремому приміщенні, він набагато дешевше в експлуатації та обслуговуванні. Але, як завжди, вибір за вами.