Як вибрати домен для сайту

Як вибрати домен для сайту
Домен — більше, ніж просто адресу сайту. Це ідея бізнесу, унікальний знак і ідентифікатор компанії. Домен є потужним маркетинговим інструментом. Він здатний вплинути на те, вирішить користувач заходити на ваш сайт чи ні. Розуміння того, як правильно вибрати домен для сайту, допоможе в просуванні ресурсу і залучення відвідувачів. Ось чому потрібно складати унікальне, просте і запам’ятовується, здатне розкрити ідею бізнесу і завоювати аудиторію.

Вибираємо домен: практичні рекомендації

Адреси ділять на 3 основні частини:

— Зона домену.
— Ім’я сторінки (назва компанії, торгової марки та ін.).
— Піддомен. Необов’язкова частина. Вказується для відокремлення інформації.

До вибору кожної складової потрібно підходити з усією відповідальністю. В цілому скласти ефективне доменне ім’я допоможуть такі рекомендації:

Виявити спрямованість сайту

Ресурси бувають різні. Щоб вибрати домен для сайту, обов’язково враховуйте його спрямованість:

Сайт фірми. Мета такого веб-ресурсу — надати відомості потенційним клієнтам про свої товари чи послуги. Зазвичай домены net складаються з назви, скорочення, абревіатури або комплексу «назва + регіон».

Лендінг. Одностранічнікі створюють для того, щоб гнати на них трафік. Особливої ​​ролі домен тут не грає, але краще зареєструвати його під найменування конкретного товару. В цілому не обов’язково сильно перейматися. Підійде будь-яку адресу.

Сайт візитка. Такі ресурси створюють приватні підприємці, щоб розповісти про свої послуги. Домен повинен відображати суть проекту або ім’я автора. Так користувачам буде легше запам’ятати підприємця і знайти його на прізвище.

Інтернет-магазин, блог. Тут важливо правильно вибрати доменне ім’я. Воно повинно легко вимовлятися, бути таким, що запам’ятовується і унікальним. Ідей для створення домену — море. Можна використовувати нішу, назва проекту, ключову фразу і т. д.
Цікавих варіантів маса. Тут можна включити свою фантазію, але не забуваючи при цьому про правила складання домену.

Визначтеся з ім’ям

Найчастіше в доменах використовують латинські літери. Вони розпізнаються в усіх системах і звично сприймаються користувачами.

Останнім часом багато хто вибирає зони і імена на кирилиці. Їх використання має свої значимі плюси. Наприклад, домен на кирилиці легше читати і запам’ятовувати, в назву можна додавати ключові слова. Та й вибір вільних імен досить великий.

Однак враховуйте, що браузери по-різному інтерпретують таку адресу. Наприклад, кириличний домен з адресного рядка Mozilla Firefox копіюється без проблем, тоді як для Chrome доведеться використовувати конвертер Punycode. Крім того, вони ускладнюють роботу SEO-оптимізаторів, тому подумайте, чи так вам необхідний домен на кирилиці.