Моторне масло: як правильно вибирати?

Моторне масло: як правильно вибирати?
Правильне моторне масло — один з найважливіших факторів надійної роботи двигуна, а також його довговічності. Яке ж моторне масло можна назвати правильним?

Американці в своїй системі SAE роблять основний упор на таке, безумовно, важливе, якість моторного масла, як в’язкість. У класифікації SAE прийняті умовні одиниці ступінь в’язкості моторного масла, відповідно це число відбивається в маркуванні моторних масел: чим вище число (SAE30, SAE40 і т.д.), тим вище ступінь в’язкості моторного масла.

Зимові масла маркуються буквою W (winter), приклад: SAE 10W, SAE 10W

Літні масла не мають літерного позначення, приклад: SAE30

Всесезонне моторное масло має подвійне позначення типу SAE 5W-20. При цьому цифра, що стоїть перед буквою W (в даному випадку 5) позначає в’язкість масла взимку при низьких температурах, тобто, чим менше ця цифра, тим легше машина заводиться взимку. А цифра, зазначена після тире (в даному випадку 20) — означає в’язкість масла влітку, відповідно, чим більше ця цифра, тим краще себе почуває двигун в спеку.

Європейці класифікують моторні масла значно більше педантично. ACEA означає абревіатуру від Association des Constracteuis Europeen des Automobiles (Асоціація європейських виробників автомобілів), відповідно, ця класифікація була розроблена для європейських автомобілів. Варто відзначити, що європейські стандарти більш вимогливі до якості моторних масел в порівнянні з американськими.

Класифікація ACEA поділяє моторні масла на 3 класи:

— A / B — для бензинових двигунів і дизелів легкових автомобілів і легких вантажівок;
— C — сумісні з нейтралізаторами відпрацьованих газів;
— E — для потужних дизелів вантажних автомобілів.

При виборі масла коштує усвідомлювати такі моменти:

— Масло більшої в’язкості краще виконує свою функцію мастила, а значить, захищає двигун від зносу;
— Занадто в’язке моторне масло збільшує витрату палива;
— Низька ступінь в’язкості масла позитивно позначається на такому важливому показнику як прокачиваемость масла, що особливо актуально при низьких температурах навколишнього середовища. Варто пам’ятати, що низька прокачиваемость масла посилює знос деталей двигуна в момент його запуску.