Валюта Польші та її бест обмін

Польша – досить популярна держава серед українців, перш за все завдяки великій кількості робочих місць. Не дивлячись на те, що наші заробітчани обирають роботу в цій країні, проте жити і витрачати зароблені гроші прагнуть вже вдома. Це вигідно з багатьох причин, але оплата праці, за невеликим винятком, проводиться в злотих, а товари і послуги на батьківщині купуються за національну валюту. З іншого боку, коли потрібно вирушати за кордон, виникає також необхідність купити злоті.

Курс злотих може відрізнятися в різних фінансових установах, тому варто його вивчити, перш ніж здійснювати обмін. Бест обмін буде кращим в обмінних пунктах України, адже вони попонують вигідні курси і безпечний сервіс.

Особливості національної валюти Польші

Сучасна польська валюта була введена в ужиток в 1924 році. Назва грошей — злотий і грош, а попередником злотого була польська марка і копа.

Злоти — це паперові купюри номіналом від 10 до 200. Один Злотий ділиться на 100 грошей. Сучасні монети-гроші, номіналом від одного до п’ятдесяти. Якщо на паперових банкнотах зображені князі і королі, то на монетах на лицьовій стороні викарбувано герб Польщі, а на зворотній – номінал. Польські злоті номіналами 5, 2 та 1 представлені монетами.

З дати 1 січня 1994 були введені гроші, якими Польща користується і до сьогодні. Нові номінали банкнот – це десять, двадцять, п’ятдесят, а пізніше й сто, двісті і п’ятсот злотих. За стабільність національної валюти відповідає Польський Народний банк.

Від чого залежить курс злотих?

Не зважаючи на те, що держава входить в єврозону, питання про те, які гроші повинні ходити в Польщі, досі не вирішене. З одного боку, Польща ще не виконала необхідного для переходу на Євро умови: протягом двох років підтримувати низький рівень інфляції і уникала великого бюджетного дефіциту. З іншого боку, переходити на нові гроші не поспішають і самі поляки. Згідно з опитуваннями, 75% населення вважає, що національною валютою повинен залишатися злотий, а введення євро стане причиною фінансової нестабільності. Цієї ж думки дотримується чинний президент Польщі — Анджей Дуда і більшість депутатів Сейму.

Курс злотих буде залежати від таких показників:

  • монетарної політики. ЦБ регулює процентні ставки, випускає кошти в обіг і контролює міжнародні валютні операції з метою стабілізації курсу злотого;

  • обсягів імпорту. Держава робить упор на розвиток сільськогосподарського сектора. Це дозволяє значно зменшити обсяг імпортованих продуктів і підвищити цінність національної валюти;

  • політичних взаємин. Польща тісно співпрацює з Німеччиною, Великобританією та іншими країнами Європи. Це сприяє підвищенню ціни місцевих грошей;

  • ціни сировини. Польща-великий експортер вугілля, чорного і кольорових металів. Якщо дані сировинні товари дорожчають, Польська грошова одиниця зміцнюється;

  • економіки країни. Ціна злотого зростає при позитивній динаміці валового внутрішнього продукту, скороченні інфляції і безробіття, активізації промислового виробництва, зменшенні держборгу і зростанні ділової активності.

Не дивлячись на всі вищеперераховані фактори курс злотих більш-менш стабільний, проте перед поїздкою обов’язково треба звернути на нього увагу.

Какую валюту лучше брать в Польшу и где ее обменять?

Згідно із законодавством, ще з 1 травня 2004 року в Польщі можна розплачуватися в Євро практично скрізь. Але є одна жорстка умова. Згода прийняти Євро має бути у обох учасників угоди. Тобто ви не в праві вимагати прийняти Євро ні в одного продавця. Так само, як і з вас ніхто на території Польщі не має права вимагати оплату тільки в Євро. Отже, приймуть Євро чи ні, все залежить від продавця, але здачу напевно дадуть швидше за все саме в злотих, за не дуже вигідним курсом.

Якщо стоїть питання, які гроші брати в Польщу, однозначний вибір – євро або злоті. Причому євро чи доллар буде вигідно взяти, якщо вони вже є на руках. Робити подвійний обмін сенсу немає, а простіше обміняти нашу гривню на злоті – це буде бест обмін. Обмінні пункти, де змінюють іншу валюту є в торгових центрах і на вулицях міста. Злоті продають і за євро, і за рублі, проте можна багато втратите на курсі.