Що таке CRM-система?

Що таке CRM-система?
Ви давно чули про CRM-системи, але до цих пір не розумієте що значить CRM? Фахівці на конференціях і в інтернеті завжди показують, якісь складні графіки, інтерфейси і кажуть, що CRM необхідна бізнесу. Але все одно нічого не зрозуміло чи зрозуміло, але частково і з цієї причини не наважуєтеся використовувати CRM для вашого бізнесу.

CRM Абревіатура — акронім англійського словосполучення «Customer Relationship Management», що українською мовою звучить як «Управління відносинами з клієнтами». Простіше кажучи, CRM-система управління відносин із клієнтами, за допомогою якої можна автоматизувати рутинні бізнес-процеси компанії і налагодити ефективну роботу всередині компанії.

Клієнтська база на паперових носіях (всілякі картотеки, замітки в блокнотах, товстих зошитах і т. п.) — минуле століття. Електронні органайзери і популярний Excel так само не забезпечують ефективне взаємовідношення між потенційним клієнтом і постачальником товарів, послуг. Основна причина неефективності — банальний людський фактор: будь-якої зі співробітників компанії обов’язково забуде внести інформацію в файл Excel, вважатиме її незначною або припуститься помилки. Ситуація обростає проблемами в геометричній прогресії, коли зростають продажу, що, природно, впливає на розширення штату співробітників, збільшення кількості клієнтів. Вирішення проблеми — система CRM онлайн бесплатно, яка автоматизує бізнес-процеси і, як наслідок, ліквідує помилки, викликані людським фактором.

Основні переваги використання CRM

Будь-який бізнесмен рано чи пізно приходить до того, що бізнес начебто працює і все досить непогано, але є величезна кількість вад, вирішивши які можна вийти зовсім на інший рівень бізнесу і менеджменту. Щоб перейти на новий етап, потрібно розібратися з нагальними проблемами і рутиною, запровадивши CRM.

Впровадження CRM має величезне у переваг. Проводячи опитування, ми з’ясували основні, які виділяють більшу кількість бізнесменів.

Переваги впровадження CRM:

— Ведення клієнтської бази;
— Поліпшення роботи менеджерів;
— Контроль співробітників на робочому місці;
— Постановка і виконання завдань;
— Автоматизація бізнесу;
— Звітність в CRM-системі за ключовими показниками ефективності;
— Збільшити прибуток і оптимізувати витрати;
— Планування справ і повідомлення;
— Електронний документообіг;
— Налаштування індивідуальних бізнес-процесів під сферу діяльності вашої компанії.

Що конкретно пропонує CRM?

Продовжуючи опис CRM, розповімо про можливості софта, який не тільки впорядковує роботу з клієнтською базою, а й прямо впливає на зростання компанії, збільшуючи обсяг реалізації продукції, послуг.

Програма забезпечує:

— Менеджмент продажів, куди входить планування, оптимізація трафіку, організація управління контрактами.
— Збільшення продажів в телефонному режимі — автоматичний набір, реєстр потенційних покупців, фіксація замовлень, дзвінків.
— Коректне використання робочого часу. Простіше кажучи, пам’ять софта зберігає дані про використання робочого часу. Це дозволяє програмі раціонально використовувати його в майбутньому — здійснювати контроль результатів діяльності співробітників компанії, їх завантаженості.
— Клієнтський сервіс — своєчасна фіксація звернень, переадресація, подача інформації про продукт (послуги) і т. д.
— Маркетинг — планування рекламних заходів (email-розсилки, опитування і т. п.), раціональний розподіл бюджету, призначеного для цих заходів.
— Створення звітної документації — діаграми, графіки, що відображають аналіз продажів і функціонал співробітників.
— Інтеграція із стороннім програмним забезпеченням для всебічної звітності.
— Софт успішно функціонує з програмним забезпеченням 1С Підприємство, і 1С Бухгалтерія і т. д.
— Мобільність — миттєве прийняття рішення, контроль економічних показників, доступ до утиліти з мобільного додатка (віддалено).
— Управління продажами в інтернеті — електронна торгівля.

Якщо ви після прочитання цієї статті все одно ставите питанням: що таке CRM простими словами? То уявіть собі співробітника, якого ви всьому навчили і він максимально допомагає вам у всіх справах бізнесу. Пам’ятає кожного клієнта, бере всі рутинні завдання на себе, всім дає завдання і нагадує про все, стежить за кожним співробітником і його ефективністю, всіх бачить і чує, надає звітність в ту ж секунду, як тільки попросили. Тобто це ідеальний партнер, який не вимагає зарплату і не намагається стати акціонером вашої фірми. Знайомтеся, його звуть CRM!