Як видалити відгуки або компромат з Інтернету про себе або про компанію

Отже, Ви зіткнулися з потребою видалити матеріал в мережі Інтернет.

Відразу рекомендую готуватися до тривалої битві, особливо при масовому розміщенні не влаштовує Вас інформації. 80% веб-ресурсів видаляють інформацію досить швидко, проте близько 20% доставлять Вам багато клопоту в розглядах.

Пропоную спочатку розібратися, якого роду інформацію необхідно видалити.

Умовно її можна розбити на кілька типів:

 • наклеп,
 • інформація, яка компрометує,
 • особисті дані (в тому числі скріншоти або записи переговорів / листувань),
 • відверті матеріали,
 • негатив (анонімний і не анонімний),
 • державна інформація.

Тепер необхідно визначити місця розміщення даної інформації.

Їх також можна розбити на кілька типів: міжнародні Інтернет-ЗМІ, пошукові системи і карти, Інтернет-ЗМІ федерального рівня, другосортні Інтернет-ЗМІ в легальній площині, третьосортні т.зв. «Зливні» Інтернет-ЗМІ, портали з відгуками, майданчики відкритого контенту, портали з відгуками, соціальні мережі, сайти присвячені тільки вам, відео-обмінники, форуми, порносайти.

Тепер давайте докладніше зупинимося на кожному типі інформації та роботі з нею по кожному типу місць розміщення. Кваліфікована професійна помощь в удалении информации из интернета — за посиланням.

Загальний для всіх порядок видалення матеріалів з мережі

 1. Первинна прохання про видалення матеріалу адміністраторам майданчика. Часто, особливо старий матеріал або інформація, що носить характер цькування, а також відвертий матеріал видаляється з ресурсів самими адміністраторами без будь-яких проблем. Рідше це роблять на платній основі.
 2. Через суд. Плюси даного методу — обов’язковість виконання не тільки для місць розміщення, а й для пошукових систем. Мінуси — публічність самого судового процесу, коли інформація про подібний розгляді в суді може набагато більше розійтися по мережі Інтернет, ніж та інформація, яку необхідно видалити. Суть методу дуже проста — Вам необхідний хороший юрист і звернення до суду з додатком доказів наклепу, поширення особистої інформації, буллінг або відвертих матеріалах про Вас. Таким способом неможливо видалити неанонімні відгуки, негатив, державну інформацію (крім тієї, що стала «забуттям», наприклад, якщо десь написано, що Ви в даний час генеральний директор, але це вже не так і Ви не хочете, щоб ця інформація була показана в мережі).
 3. Через ланцюжок виконавчих органів. Використовуючи офіційний шлях Ви можете написати ряд скарг в прокуратуру і правоохоронні органи. Часто цей шлях потрібно повторити двічі або навіть тричі. Нюансів маса, але найголовніший — це необхідність знайти дійсні порушення закону при розміщенні матеріалу, такі як наявність персональних даних, анонімний матеріал, застаріла інформація, цькування (неодноразове розміщення не відбиває дійсності і не можливою до доведенню інформації), вимагання адміністратора майданчика за видалення матеріалу (так само пропозицію видалити його за грошову винагороду).
 4. Видалення через правила і регламенти мережі Інтернет. У даній методиці Вам потрібно знайти порушення даного місця розміщення правил хостингової компанії або реєстратора доменного імені. Порушеннями можуть бути матеріали, що мають такий же негативний відтінок, як і в пункті 2.
 5. Існує також ще одна методика з області інформаційної безпеки, але даний ексклюзив ми залишимо без розгляду в цьому огляді.

Як би це ні було дивним — найлегший до видалення матеріал — це відверті знімки і відео, особливо з приватних архівів.

На більшості майданчиків розміщення подібного контенту діє «Digital Millennium Copyright Act — Закон про авторське право в цифрову епоху» США. Відповідні звернення в рамках дотримання даного акту суворо контролюються всіма майданчиками, так як в разі не виконання вимог даного закону США їм загрожує довічна блокування, а в деяких випадках і величезні позовні наслідки.