Ефективність медичних масок

Медичні маски зменшують ймовірність зараження інфекціями у 1,5 раза

Фахівці Міністрества охорони здоров’я України з’ясували рівень ефективності медичних масок. Виявилося, що вони у півтора рази зменшують ймовірність зараження респіраторними інфекціями. У відомстві зазначили, що носіння маски – це дієвий метод захисту від вірусу, який реально стримує поширення вірусів. Тому їх необхідно носити всім у громадських місцях, зокрема транспортних засобах та ліфтах. Маска допоможе запобігти виходу збудника в простір або принаймні затримає і послабить швидкість його переміщення в повітрі, тим самим маска захистить від передачі інфекції при взаємодії з хворим.

Багато людей не підозрюють, що хворіють на коронавірус

У МОЗ України розповіли, що багато людей навіть не підозрюють наявності у них коронавірусної інфекції. Так, у 26 російських регіонах фахівці провели аналіз даних 11 тисяч здорових людей. У них не було симптомів ГРВІ, COVID-19 або інших респіраторних вірусів. Проте при цьому тест ПЛР вказав на наявність у них коронавірусної інфекції.

Дослідження, проведені Інститутом охорони здоров’я, показали, що при застосуванні маски ризик інфікування знижується на 50%, а безпосередньо ковідом – на 34%. При цьому важливо носити саме медичні вироби, що складаються із трьох шарів — придбати можна на сайті simi.kiev.ua/meditsinskiye-maski/. Раніше американські вчені довели, що лицьові маски здатні втричі зменшити кількість вірусу грипу, що виділяється із чханням та кашлем. Тому одягати вироби обов’язково потрібно тим, хто захворів. Проте фахівці Росспоживнагляду рекомендують носити маски та здоровим людям. Важливо враховувати, що коронавірусна інфекція може проходити безсимптомно.

Як правильно носити медичні маски

У будь-якому випадку для забезпечення захисту потрібно правильно носити маску. Перед тим, як її надіти, обов’язково вимийте руки і протріть антисептиком. Одягайте маску так, щоб вона щільно прилягала до перенісся, закривала і ніс, і рот. Одноразові вироби обов’язково змінюйте та не використовуйте повторно. Прання та прасування порушує захисні волокна медичних масок. Перш ніж зняти маску, руки теж слід вимити або обробити антисептиком. У громадських місцях не забувайте зберігати дистанцію щодо оточуючих людей мінімум один-півтора метра.