Користь занять на біговій доріжці

За статистикою, більшість людей не проходять в день і двох тисяч кроків. Протягом дня ми сидимо на роботі, в автомобілі чи громадському транспорті, а вдома проводимо час перед телевізором на дивані. Такий спосіб життя може призводити до надмірної ваги, хвороб серцево-судинної системи та опорно-рухового апарату. Порятунком від цих проблем може стати більша рухова активність та найкращий варіант – прогулянки та пробіжки.

Однак не у всіх є можливість бігати в парку, а біг міськими асфальтованими вулицями серед людей і машин не принесе особливого задоволення. Та й погода не завжди радує сонячними днями. Займатися спортом, не залишаючи меж затишної квартири або улюбленої тренажерної зали, допоможе бігова доріжка, вибрати яку можна на сайті https://sportzal.com.ua/ru/begovyie-dorozhki.html.

Як правильно вибрати бігову доріжку

Щоб заняття проходили з максимальною користю, важливо придбати модель, яка правильно відповідає призначенню. Доріжка для бігу повинна відповідати вашим вимогам у багатьох аспектах:

  1. Габарити повинні дозволяти розмістити бігову доріжку будинку, щоб вона не займала більшу частину кімнати. Для маленької квартири краще вибрати складну чи портативну модель.
  2. Довжина бігової стрічки доріжки безпосередньо залежить від зростання людини: чим вищий користувач, тим більша ширина його кроку. Від розмірів рухомого полотна залежить не тільки комфорт під час тренувань, але й безпека: чим ширша та довша стрічка, тим менша ймовірність зіскочити з неї та впасти. Довжина полотна може становити від 90 до 160 см, а ширина від 32 до 60 см. Якщо доріжка вибирається виключно для ходьби, можна вибрати модель з вузькою стрічкою.
  3. Допустиме навантаження — один з основних параметрів при покупці бігової доріжки. Максимальна вага користувача повинна відповідати технічним вимогам пристрою, інакше можливе швидке зношування або навіть поломка. Розрахункове навантаження тренажера має бути на кілька кілограмів більше за вагу найважчого користувача.
  4. Деякі конструкції можуть важити до 160 кг, і чим більша вага, тим краще гасяться удари та вібрації під час тренувань.
  5. Максимальну швидкість руху стрічки підбирають, враховуючи ступінь фізичної підготовки користувача та цілей, які він собі ставить. Для ходьби достатньо швидкості до 10 км/год, за середнього рівня фізичної підготовки – 10-16 км/год, а досвідченому спортсмену потрібна модель, здатна розганятися більше 20 км/год.
  6. Регулювання кута нахилу дозволить урізноманітнити тренування, створюючи імітацію підйому в гору та збільшуючи навантаження.