Що таке криптовалюта та як вона працює?

Ви, напевно, вже не раз чули про криптовалюту — зараз вона така популярна, що інтернет-магазини планують приймати в ній платежі. Але що робити, якщо тема криптовалют для вас нова? Щоб ввести вас у курс справи, ми написали цю статтю.

До речі, якщо вас цікавлять актуальні новини, які стосуються криптовалюти, то радимо перейти на сайт cryptonovunu.com.ua вже зараз.

Що таке криптовалюта?

Криптовалюта – різновид цифрової валюти, мережевих грошей. Її головна відмінність полягає в тому, що у криптовалют немає загального, певного місця зберігання, як у інших інформаційних даних.

Теоретично, звичайну інформаційну хмару можна зламати, але з криптовалютою цієї проблеми не виникне: кожен учасник цієї системи на комп’ютері зберігає дані всіх транзакцій, скоєних з криптовалютою. Показники в автоматичному режимі звіряються один з одним за спеціальними схемами та оновлюються.

Основою криптовалюти є криптографія – надійний спосіб шифрування будь-яких даних. Злом зашифрованої системи неможливо. Якщо людина вдасться це зробити, «повстання машин» буде дуже скоро

Навіщо створюється криптовалюта?

З появою інтернету зросла потрібність функції онлайн-оплати. Саме тому з’явилися різні електронні валюти, яких з кожним роком стає лише більше. Щоб мати дохід, творці електронних платіжних систем призначали величезні комісії за переказ грошей або перетворення їх у готівку, тому користувачі були вкрай незадоволені.

Вирішення проблеми запропонував анонім Сатоші Накамото у 2009 р. Він створив інформаційну електронну валюту під назвою «Біткоїн», яку закликав експлуатувати при оплаті всіх інформаційних угод.

На чому ґрунтується робота криптовалюти?

Відмінність криптовалюти від готівки полягає у відсутності інфляції, оскільки електронна валюта їй не схильна. З паперовими грошима все просто: якщо не вистачає, взяв та додрукував. У криптовалюту додати нічого не можна, обмежена кількість «монет» при розробці не дає цього зробити. Забезпечення ж безпосередньо залежить від людей, які бажають їх створювати/придбати, та організацій, які зацікавлені у продажу своїх послуг та товарів за відповідну криптовалюту.

Як змінюється курс криптовалюти?

Попит та пропозиція в умовах ринку безпосередньо впливають на вартість криптовалюти. Існують різні фактори, що впливають на ставлення продавців та покупців:

  • обсяг випуску грошової одиниці;
  • технологічні розробки, що є основою того чи іншого криптоактиву;
  • функція використання валюти для отримання матеріальних та інших благ;
  • регулювання курсів різними державами;
  • висвітлення новин у ЗМІ тощо.

Реалізація купівлі-продажу монет відбувається через спеціальні біржі, де встановлюється ціна.

Інвестування в криптовалюту

Одним із успішних пасивних способів заробітку на криптовалюті вважається інвестування в неї. Однак варто пам’ятати про те, що ринок криптовалют дуже мінливий і нестабільний, тому для того, щоб займатися інвестуванням в таку прогресивну сферу, потрібно добре підготуватися як психологічно, так і на матеріальному рівні, тобто вивчити якомога більше інформації з валюти, що вас цікавить. біржі, особливості використання. Не забудьте про диверсифікацію активів, щоб уберегти себе від втрати всіх накопичень.

Зберігання криптовалюти

Для зберігання криптовалюти потрібно завести електронний гаманець через спеціальну програму, яку користувачеві необхідно завантажити на свій комп’ютер. Без такого сховища робота з криптовалютою неможлива, тому що в гаманці знаходиться спеціальний ключ, який припускає експлуатацію електронних засобів. На жаль, втративши ключ доступу до гаманця або сам гаманець, повністю буде втрачений доступ до ваших крипто-накопичень.

Також не варто забувати і про правила безпеки для власників криптовалют: багато власників криптоактивів радять зберігати паролі від гаманців у роздрукованому вигляді, так щоб до них не могли дістатися хакери.

Що можна придбати на криптовалюту?

Передбачалося, що за криптовалюту можна придбати все, що завгодно: від побутових речей до дорогої нерухомості, проте незважаючи на популярність використання, великі транзакції з біткоїнами відбуваються досить рідко — а ось у звичайних інтернет-магазинах такий варіант оплати зустрічається все частіше і частіше, що не може не тішити користувачів.