Квартира в оренду в Нью-Йорку: як знайти?

Квартира в США – це не просто місце проживання, а й один із засобів ідентифікації людини. Нехай в Америці немає поняття прописки як такої, але за фактом адреса має бути обов’язково.

Розповідаємо, як влаштована аренда недвижимости в Нью Йорке для іммігрантів.

Адреса в США потрібна:

  1. До моменту отримання громадянства будь-який іммігрант зобов’язаний повідомити в міграційну службу (USCIS) свою адресу (при зміні місця проживання є 10 днів на оповіщення).
  2. При відкритті банківського рахунку потрібно надати не лише паспорт/грін-карту/візу, а й підтвердження місця проживання (наприклад, конверт, який надійшов поштою на ваше ім’я на конкретну адресу).
  3. При отриманні прав водія (driver license) потрібно підтвердити, в якому штаті ви живете, показавши листи, що приходять на ваше ім’я.
  4. Для оформлення медичного страхування.
  5. Подання податкової декларації.
  6. Оформлення кредитних карток.
  7. При покупці машини.
  8. Інші причини.

Як шукати житло у США?

Є два основні способи: звернутися до рієлтора чи шукати самому. Самостійний пошук квартири можна почати ще до переїзду в США — так з’являться уявлення про те, яке в США житло, за яких умов надається аренда недвижимости Нью Йорк і скільки коштує.

Після приїзду до США можна звернутися до рієлтора (real estate agent).Повідомте рієлтору, яку квартиру ви шукаєте, в якому ціновому діапазоні, в якому районі, які ще у вас є побажання (наявність басейну, панорамних вікон, близькість до школи та інші).

Після того, як вам покажуть різні варіанти квартир, і ви оберете підходящий варіант, починається найскладніше – перевірка вашої платоспроможності.

Чому багатьом іммігрантам відмовляють в оренді?

Варто зазначити, що аренда недвижимости в Нью Йорк США, передбачає найважливіше — довести свою фінансову спроможність. Як правило, потенційні орендарі повинні надати на запит власника всі фінансові документи: витяг з кредитної історії з кредитним рейтингом, витяг з рахунку, на якому зберігаються заощадження, лист від роботодавця, який підтверджує доходи.

Але що робити, якщо людина тільки приїхала до країни й ще не має кредитної історії?

Агент може обговорити із власником питання оплати оренди на кілька місяців наперед. Це часто застосовна практика нових іммігрантів.

Чого варто побоюватись?

Якщо людина укладає договір оренди, то зазвичай він розрахований на рік і більше. Це означає, що переїхати з цієї квартири раніше буде проблематично: можуть не повернути депозит, а ваше ім’я внести до чорного списку орендарів, що згодом ускладнить пошук нового житла. З цієї причини на ринку оренди багато оголошень у стилі «дожити за чужим договором». Це означає, що ви не укладаєте жодного договору на житло, а платите гроші орендарю, на ім’я якого договір з власником. У цій ситуації ви не отримаєте жодної адреси та жодних гарантій.